Vilniaus Liepkalnio gatvėje planuojamos 4 eismo juostos, nauji dviračių ir pėsčiųjų takai

Šviesoforai

Miestiečiai kviečiami dalyvauti pakartotinėje viešojoje konsultacijoje dėl Liepkalnio gatvės kapitalinio remonto (1019 m ilgio gatvės atkarpos nuo Ušos iki Liepkalnio g. 111). Iki keturių eismo juostų platinama gatvė susijungs su jau rekonstruota Liepkalnio ir Žirnių g. transporto mazgo dalimi.

Atliekant Liepkalnio g. kapitalinį remontą siekiama padidinti gatvės pralaidumą užtikrinant saugų transporto priemonių, pėsčiųjų bei dviratininkų eismą. Šiuo metu pėsčiųjų eismas vyksta gatvės kelkraščiu, todėl projektu įrengiami nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu. Gatvėje pėsčiųjų perėjos ir dviračių pervažos bus reguliuojamos šviesoforais. Liepkalnio g. ir Ditvos g. sankryžoje numatomas žiedas, o nuo Ditvos g. žiedinės sankryžos projektuojama atskira viešojo transporto juosta, kuri sujungiama su Žirnių g. Liepkalnio g. ir Minsko pl. sankryžos rekonstravimo projektu įrengta viešojo transporto juosta. 

Rengiant projektinius pasiūlymus buvo atlikti eismo srautų tyrimai ir želdinių inventorizacija bei jų būklės vertinimas. Dėl infrastruktūros plėtros 1 km atkarpoje projektiniai pasiūlymai numato, kad bus persodinama 15 medžių, o šalinami 238 medžiai ir 6505 kv. m ploto krūmų masyvas. Projektu numatoma naujai pasodinti 284 medžius, 132 krūmus ir 2416 kv. M krūmų masyvų. Kertamų medžių ir krūmų kiekiai gali kisti techninio projekto etape.  

Kadangi teritorijoje nėra paviršinių nuotekų surinkimo projektu numatomas jo įrengimas.

Pirmoji viešoji konsultacija dėl Liepkalnio g. remonto sprendinių įvyko 2020 m. sausio 30 d., tačiau po jos buvo nuspręsta, kad projektiniai pasiūlymai turėtų keistis. Projektiniai pasiūlymai buvo pakeisti dėl Ditvos g. ir Liepkalnio g. sankryžos eismo organizavimo sprendinių ir pakeisto sankryžos tipo.

„Vilniaus plano” inžinieriai kviečia visuomenę dalyvauti nuotolinėje viešojoje konsultacijoje lapkričio 3 d. 17 val. – kartu aptarti gatvės rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vilniečiai iki lapkričio 3 d. savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu vaidotas.lukosiuna[email protected]. Prisijungti prie nuotolinio susitikimo galima čia: https://cutt.ly/liepkalnio-pp-2022