„Vilniaus vandenys“ investuoja į mokinių sostinėje švietimą: iniciatyvoje jau sudalyvavo 24 švietimo įstaigos

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ tęsia prieš daugiau nei pusmetį pradėtą, Aplinkos ministerijos globojamą ir Nacionalinės švietimo agentūros palaikomą iniciatyvą sostinės darželiuose ir pradinio ugdymo įstaigose. Iki šiol „Vilniaus vandenų“ parengtoje šviečiamojoje programoje vandens, nuotekų ir aplinkosaugos tema sudalyvavo daugiau nei 700 vaikų iš 24 sostinėje veikiančių darželių bei pradinių  mokyklų.

„Vilniaus vandenys“ vykdo iniciatyvą „Neterštukas“

„Jei norime, kad žmonių mentalitetas aplinkosauginiu atžvilgiu keistųsi iš esmės, formuoti teisingus vartojimo įpročius, požiūrį į mus supančią aplinką privalome nuo mažų dienų. Turime unikalią galimybę užauginti kartą, kuri  nestokoja žinių apie aplinkosaugą, jaučia atsakomybę ir derina ją su kasdieniais įpročiais. Manau, kad aplinkosaugos klausimai turi tapti integralia švietimo sistemos dalimi ir džiaugiuosi, kad Vilnius yra geruoju pavyzdžiu šioje edukacinėje kelionėje“,- pažymi Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ vaikų švietimo iniciatyvą vykdo pasitelkdami specialiai kampanijai sukurtą personažą „Neterštukas“, kuris specialiai paruoštoje programoje jaunajai kartai ne tik atskleidžia aplinkosaugos, tvarumo bei šiandieninės vandentvarkos ypatumus, bet imasi ir papildomų vaikų įtraukimo priemonių: žaidimų, konkursų, apdovanojimų ceremonijų ir pan.

Pasak „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Sauliaus Savicko, sukurta ir vykdoma bendrovės švietimo iniciatyva pateisino visus pradinius iniciatyvos lūkesčius. Nors švietimo kampanijos pradžioje planuota ją vykdyti tik 2022 metais, dėl jos populiarumo nuspręsta iniciatyvą tęsti ir ateinančiais metais.

„Džiaugiamės, jog ši mūsų bendrovės iniciatyva nuo pat pradžių įgavo pagreitį. Šiuo metu per savaitę gauname po kelias užklausas iš skirtingų Vilniaus miesto ir rajono darželių ar pradinio ugdymo mokyklų atvykti ir vaikus supažindinti su kasdieniais, tačiau itin svarbiais vandens išgavimo ar teisingo nuotekų tvarkymo procesais. Tikimės, jog šis susidomėjimas nenutrūks ir teikiama galimybe vaikams susipažinti su mūsų bendrovės herojumi „Neterštuku“ pasinaudos dar daugiau švietimo įstaigų ne tik šiais, bet ir ateinančiais metais“, – sako „Vilniaus vandenų“ vadovas.

Švietimo iniciatyvą „Vilniaus vandenys“ ugdymo įstaigose vykdo nemokamai. Iki šių metų pabaigos „Vilniaus vandenys“ planuoja papildomai aplankyti dar bent 20 ugdymo įstaigų Vilniaus mieste ir rajone, tarp kurių ne tik valstybinės, bet ir privačios mokyklos bei darželiai.

Imtis edukacinės misijos didžiausią šalies vandentvarkos bendrovę pastūmėjo praėjusiais metais rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ atliktos šalies gyventojų apklausos rezultatai. Jie atskleidė, kad jauni žmonės jaučia didžiausią žinių stygių apie tai, kaip tausoti gamtos išteklius, mažinti plastiko vartojimą ir kaip atsakingai tvarkytis su nuotekomis. Trečdalis apklaustųjų tuo metu teigė, kad aplinka rūpintųsi labiau, jei apie tai turėtų daugiau žinių ir sulauktų realios suaugusiųjų, savo srities specialistų pagalbos.

„Auganti plastiko ir požeminio geriamojo vandens tarša yra bene opiausios nūdienos problemos, apie kurias būtina kalbėti nuo mažų dienų, nes juk dar vaikystėje suformuoti įpročiai lieka visam gyvenimui“, – teigia S. Savickas.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ reguliariai visuomenei pristato su vandens vartojimu ir tvarumu susijusias iniciatyvas. Pavyzdžiui, siekiant, kad Vilniaus moksleiviai rinktųsi gerti kokybišką vandenį iš čiaupo bei atsisakytų vandens plastikiniuose buteliuose, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, bendrovė sostinės mokyklose įrengė stacionarias vandens kolonėles. Jos įrengtos ugdymo įstaigų valgyklose, fojė bei koridoriuose. Taip pat šią vasarą bendrovė išplėtė ir lauko gertuvių tinklą, kurių dalis įrengta šalia skirtingose miesto vietose esančių sporto aikštynų, stadionų.