Savivaldybės iniciatyvai „Neakivaizdinis Vilnius“ – Lietuvos turizmo forumo laurai

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva „Neakivaizdinis Vilnius“ šiandien paskelbta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos rengiamo Lietuvos turizmo forumo laureate – antru darniausios 2022 metų turizmo paslaugos ar produkto teikėju.

Šių metų forumo pavadinimas – „Permąstykime turizmą“. Yra priežasčių – turizmo, kuriam pastaruoju metu teko daugybė iššūkių, vertė didžiąja dalimi priklauso nuo to, kiek jis investuoja į darnius bei atsakingus sprendimus.

„Didžiausias Vilniaus nuopelnas, kad pradėjome galvoti ne tik apie atvykstančius turistus, bet ir apie pačius miestiečius. Turime ką pasiūlyti ne tik atvykstantiems, bet ir miestiečiams. Susidomėjimas „Neakivaizdinio Vilniaus“ programomis, populiarumo sulaukęs 100 km takas aplink Vilnių tik patvirtina, kad teisinga linkme einame. Siekiame, kad turistai jaustųsi kaip namuose, o miestiečiai pajustų, kad ne visi puikūs dalykai skiriami tik miesto svečiams“, – sakė apdovanojimą atsiėmęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Neakivaizdinis Vilnius“, propaguojantis alternatyvias miesto patirčių studijas, yra vienintelė tokio plataus turinio nekomercinė platforma, jungianti aktyvų laisvalaikio leidimą ir Vilniaus pažinimą, skirtą vietiniams gyventojams bei vietos turistams. Nuo 2019 m. „Neakivaizdinis Vilnius“ pristatė jau 81 teminį maršrutą pėstiesiems, 7 maršrutus dviratininkams, taip pat pirmąjį maršrutą-audiogidą keliaujantiems viešuoju transportu „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“.

Visi maršrutai su audio įrašais ir skaitmeniniais žemėlapiais naudotojų randami svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt bei nemokamoje mobilioje programėlėje. Be to, keturis kartus per metus leidžiamas ir nemokamai platinamas žurnalas, vietiniai turistai reguliariai kviečiami į renginius, ekskursijas su gidais, dalijamasi įtraukiančiu turiniu socialiniuose tinkluose.

„Pagarbus santykis su rajonų bendruomenėmis, darnaus keliavimo būdo pėsčiomis, dviračiais ar viešuoju transportu visais metų laikais propagavimas bei paskatinimas atrasti ne tik Vilniaus centrą, bet ir kitus miesto rajonus, išgirsti jų istorijas, yra pagrindinės „Neakivaizdinio Vilniaus“ stiprybės. Tikime, kad Vilnius yra visiems, todėl į miesto pažinimą įtraukiame šeimas su vaikais, skirtingų fizinių galių, sensorinius sutrikimus turinčius žmones. Didžiuojamės, kad pavyko suburti geriau pažinti sostinę trokštančią bendruomenę, neabejingą darnaus keliavimo principams“, – sako projekto iniciatorė ir koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

2020 m. nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ „Neakivaizdinį Vilnių“  paskelbė Sėkmingiausiu metų turizmo produktu.

Vartai į „Neakivaizdinio Vilniaus“ siūlomas patirtis yra ČIA.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt