Svarbi informacija
Meno mugė „ArtVilnius’22“ kviečia į virtualųjį turą
Prieš keletą savaičių pasibaigusios šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ organizatoriai kviečia sugrįžti į „Litexpo“ erdves, tik šįkart – virtualiai. Po spalio 7–9 dienomis vykusio renginio sales galėsite pavaikščioti virtualiajame 3D ture.
Tryliktą kartą vykusi šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“ trijose Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse ir lauko teritorijoje subūrė 70 galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyko susitikimai su meno kūrėjais, diskusijos, paskaitos, geriausių dalyvių rinkimas, turai su menotyrininkais.
Jau trečius metus renginio organizatoriai tiek savo lankytojams, tiek tiems, kurie negalėjo atvykti į renginį, tiek tiems, kurie nori ten sugrįžti, siūlo apsilankyti virtualiajame 3D mugės ture.
„Virtualusis mugės turas – ne tik puiki galimybė sugrįžti į mugę virtualiai, bet ir suarchyvuoti kiekvieną „ArtVilnius’22“ erdvės centimetrą. Tokia dokumentacija yra labai svarbi tiek mums, organizatoriams, tiek kiekvienam mugės dalyviui. Tokie mugių turai jau seniai ne naujiena, į virtualiuosius turus kviečia ir meno muziejai, institucijos bei galerijos, taip palengvindamos kūrinių pamatymo ir įsigijo procesą – meną galima įsigyti tiesiog sėdint prie kompiuterio ekrano“, – sako „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė, pabrėždama, kad vis dėlto virtualieji turai niekuomet nepakeis gyvo susitikimo su menu ir yra tik priedas pačiam renginiui populiarinti.
Kadangi visa mugės erdvė „Litexpo“ užima net 12 tūkst. kv. metrų plotą ir išsidėsčiusi skirtingose salėse, visų patogumui virtualusis „ArtVilnius’22“ turas yra padalytas į penkias dalis. Trečius metus šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ virtualųjį 3D turą rengia kultūros inovacijų agentūros „Meno genas“ įkūrėjas Matas Drukteinis. Pasak jo, jau galima palyginti ir pamatyti, kaip erdviniam ir visuminiam potyriui turi įtakos pasirinkta mugės architektūra. Tai lankytojai galėjo pajusti gyvai, tačiau taip pat ir pristatomame virtualiajame ture.
Nors keičiantis architektūrai šiek tiek keičiasi tiek bendra skenavimo trukmė bei iššūkiai, galima jau išryškinti tam tikras tendencijas, kurios pasitvirtino ir šiemet. Virtualusis 3D turas rengiamas nuosekliai skenuojant kas keletą kvadratinių metrų. Šiais metais panašiai, kaip ir ankstesniais, buvo nuskenuota šiek tiek daugiau nei 1 300 taškų, procesas užtruko 4 naktis.
„Galimybė virtualiai pasivaikščioti po mugę – itin tikroviška patirtis, leidžianti kiek tik norima kartų patirti mūsų regiono šiuolaikinio meno poveikį, jo įvairovę, menininkų ir kuratorių atskleidžiamas temų tendencijas. Visi, kas negalėjo apsilankyti mugėje gyvai, gali tai padaryti virtualiai ir mes itin džiaugiamės, kad galime prisidėti prie mūsų organizacijos veikloje ypač vertinamo šiuolaikinio meno prieinamumo didinimo aspekto“, – pasakojo 3D turo įgyvendintojas M. Drukteinis.
Virtualųjį turą rasite „ArtVilnius“ interneto puslapyje, skiltyje 3D turas: Artvilnius.com/lt/3d-turas/. O tie, kurie nori plačiau pasidomėti mugėje pristatytomis galerijomis, kviečiami apsilankyti elektroniniame mugės dalyvių kataloge: Artvilnius.com/lt/katalogas/. Jame galima rasti visų mugės galerijų ir menininkų pristatomus darbus, jų kainas ir aprašymus. Patinkančius darbus galima pasižymėti ir atsisiųsti į elektroninį paštą, virtualiai kabančius pamatyti mugės 3D ture ir, pagaliau, susisiekti su galerijomis dėl kūrinių įsigijimo.
„ArtVilnius’22“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“, ypatingasis partneris – „Lewben“.
Taip pat skaitykite:
Sostinėje – tarptautinė mokslinė konferencija apie žydų intelektualinį paveldą
Lietuvos mokslų akademijos ir Izraelio mokslų ir humanitarinių mokslų akademija 2023 m. spalio 10–11 d. kviečia į tarptautinę mokslinę konferenciją „Vilniaus žydų intelektualinis paveldas“. 2020-ieji Lietuvoje buvo paskelbti Lietuvos žydų istorijos ir Vilniaus Gaono metais,... ❯❯❯
2023-09-29
„Invisible Angels“: japonų kompozitoriaus Toshio Hosokawos kūrinys, skirtas Vilniaus universitetui
Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinėje atidaroma nuolatinė garsinė instaliacija, kurioje išgirsite vieno ryškiausių šių dienų japonų kompozitoriaus Toshio Hosokawos kūrinį „Invisible Angels“ (liet. „Nematomi angelai“), sukurtą ir dedikuotą specialiai Vilniaus... ❯❯❯
2023-09-29
Pirmą kartą Lietuvoje – istorinė opera, atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą
Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras bei Valdovų rūmų muziejus kviečia į unikalią patirtį. Pasiklausyti iki mūsų dienų neišlikusios Marco Scacchi muzikos, sukurtos XVII amžiuje, tapo įmanoma dirbtinio intelekto dėka. Jį pasitelkę... ❯❯❯
2023-09-26
Masinio ėjimo renginys jau šį sekmadienį: bus eismo ribojimų
Šį sekmadienį Vilniuje vyks masinio ėjimo renginys. Jo ir pasiruošimo renginiui metu, rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis bus eismo ribojimų. Rugsėjo 30 d. (šeštadienį) nuo 9 val. pradėjus paruošiamuosius darbus Nepriklausomybės aikštėje ir Gedimino pr. dalyje nuo A. Goštauto... ❯❯❯
2023-09-26
Festivaliui „Tai – aš“ 20 metų!
Spalio 16–22 dienomis šv. Kotrynos bažnyčioje suskambės XX tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ gimtadienis. Sukaupęs solidžios kūrybinės patirties, bet išlaikęs jaunatvišką veržlumą festivalis pasiūlys savaitę trunkančią šventę, kurioje apstu... ❯❯❯
2023-09-20
Ką atskleis „Nepapasakotos NATO Viršūnių susitikimo istorijos“
Pasak vienos iš ekskursijos sumanytojų Linos Dusevičienės, ši idėja kilo dar vykstant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje. Kuriant ekskursijos maršrutą teko pasikalbėti su daugeliu žmonių, dirbusių viešbučiuose, restoranuose, „Litexpo“ parodų centre, Užsienio reikalų... ❯❯❯
2023-09-20