Meno mugė „ArtVilnius’22“ kviečia į virtualųjį turą

Prieš keletą savaičių pasibaigusios šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ organizatoriai kviečia sugrįžti į „Litexpo“ erdves, tik šįkart – virtualiai. Po spalio 7–9 dienomis vykusio renginio sales galėsite pavaikščioti virtualiajame 3D ture.
Tryliktą kartą vykusi šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“ trijose Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse ir lauko teritorijoje subūrė 70 galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyko susitikimai su meno kūrėjais, diskusijos, paskaitos, geriausių dalyvių rinkimas, turai su menotyrininkais.

Meno mugė ArtVilnius'22
Jau trečius metus renginio organizatoriai tiek savo lankytojams, tiek tiems, kurie negalėjo atvykti į renginį, tiek tiems, kurie nori ten sugrįžti, siūlo apsilankyti virtualiajame 3D mugės ture.
„Virtualusis mugės turas – ne tik puiki galimybė sugrįžti į mugę virtualiai, bet ir suarchyvuoti kiekvieną „ArtVilnius’22“ erdvės centimetrą. Tokia dokumentacija yra labai svarbi tiek mums, organizatoriams, tiek kiekvienam mugės dalyviui. Tokie mugių turai jau seniai ne naujiena, į virtualiuosius turus kviečia ir meno muziejai, institucijos bei galerijos, taip palengvindamos kūrinių pamatymo ir įsigijo procesą – meną galima įsigyti tiesiog sėdint prie kompiuterio ekrano“, – sako „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė, pabrėždama, kad vis dėlto virtualieji turai niekuomet nepakeis gyvo susitikimo su menu ir yra tik priedas pačiam renginiui populiarinti.

Meno mugė ArtVilnius'22
Kadangi visa mugės erdvė „Litexpo“ užima net 12 tūkst. kv. metrų plotą ir išsidėsčiusi skirtingose salėse, visų patogumui virtualusis „ArtVilnius’22“ turas yra padalytas į penkias dalis. Trečius metus šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ virtualųjį 3D turą rengia kultūros inovacijų agentūros „Meno genas“ įkūrėjas Matas Drukteinis. Pasak jo, jau galima palyginti ir pamatyti, kaip erdviniam ir visuminiam potyriui turi įtakos pasirinkta mugės architektūra. Tai lankytojai galėjo pajusti gyvai, tačiau taip pat ir pristatomame virtualiajame ture.
Nors keičiantis architektūrai šiek tiek keičiasi tiek bendra skenavimo trukmė bei iššūkiai,  galima jau išryškinti tam tikras tendencijas, kurios pasitvirtino ir šiemet. Virtualusis 3D turas rengiamas nuosekliai skenuojant kas keletą kvadratinių metrų. Šiais metais panašiai, kaip ir ankstesniais, buvo nuskenuota šiek tiek daugiau nei 1 300 taškų, procesas užtruko 4 naktis.
„Galimybė virtualiai pasivaikščioti po mugę – itin tikroviška patirtis, leidžianti kiek tik norima kartų patirti mūsų regiono šiuolaikinio meno poveikį, jo įvairovę, menininkų ir kuratorių atskleidžiamas temų tendencijas. Visi, kas negalėjo apsilankyti mugėje gyvai, gali tai padaryti virtualiai ir mes itin džiaugiamės, kad galime prisidėti prie mūsų organizacijos veikloje ypač vertinamo šiuolaikinio meno prieinamumo didinimo aspekto“, – pasakojo 3D turo įgyvendintojas M. Drukteinis.

Virtualusis ArtVilnius`22 turas
Virtualųjį turą rasite „ArtVilnius“ interneto puslapyje, skiltyje 3D turas: Artvilnius.com/lt/3d-turas/.  O tie, kurie nori plačiau pasidomėti mugėje pristatytomis galerijomis, kviečiami apsilankyti elektroniniame mugės dalyvių kataloge: Artvilnius.com/lt/katalogas/. Jame galima rasti visų mugės galerijų ir menininkų pristatomus darbus, jų kainas ir aprašymus. Patinkančius darbus galima pasižymėti ir atsisiųsti į elektroninį paštą, virtualiai kabančius pamatyti mugės 3D ture ir, pagaliau, susisiekti su galerijomis dėl kūrinių įsigijimo.
„ArtVilnius’22“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“, ypatingasis partneris – „Lewben“.