Visos paliatyvios pagalbos paslaugos – atsinaujinusioje Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje

Per mažiau nei dvejus metus sostinėje iškilo modernus 1,8 tūkst. kv. m Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės priestatas su 87 lovomis, dviejų lygmenų automobilių parkavimo aikštele, saulės kolektoriais ir daliniu stogo apželdinimu. Naujasis priestatas leis visas miesto teikiamas paliatyvios pagalbos paslaugas koncentruoti vienoje įstaigoje, išplėsti gydymo galimybes sergantiems vidaus ir nervų ligomis.

palatos lovos

„Džiaugiuosi, kad po kelerių sudėtingų metų kalbame ne apie naujų „kovidinių“ palatų, o naujo ligoninės priestato atidarymą, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Mūsų miestas auga ne tik jaunais žmonėmis, bet ir vyresniais. Ir mūsų pareiga pasirūpinti, kad kiekviename gyvenimo etape vilniečiai sulauktų deramos sveikatos priežiūros, o medikai turėtų tam kuo geresnes sąlygas ir įrankius.“

juostelės kirpimo momentas

Naujajame Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės priestate įrengta 10 palatų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose, 15 – paliatyvios pagalbos, 31 – geriatrijos, dar 31 – neurologijos arba vidaus ligų skyriuose. Funkcinės slaugos lovos, medicininės konsolės su deguonimi, modernia pagalbos į palatą signalizacija pagalbą bus galima išsikviesti net ir iš kito aukšto nei hospitalizuotas pacientas.

„Mums pavyko nuveikti didžiulį darbą: sudaryta galimybė išplėsti aktyvaus gydymo terapinio profilio paslaugas, palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas, modernia įranga aprūpintos reanimacijos intensyvios terapijos palatos. Labai tikiuosi, kad pacientai įvertins pagerėjusias gydymosi sąlygas, paslaugų prieinamumą ir jų kokybę”, – sakė vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Naujausia klinikinė laboratorija ir II-o lygio reanimacija leis teikti kokybiškas paslaugas pacientams, kuriems būtina dirbtinė plaučių ventiliacija. Įrengta suskystinto deguonies talpykla užtikrins nepertraukiamą deguonies tiekimą iš trijų šaltinių. Ant stogo įrengti saulės kolektoriai gamins energiją padės sumažinti karšto vandens paruošimo kaštus.

„Malonu, kad bus žymiai pagerintos sąlygos pacientams, o taip pat darbuotojams bei sukoncentruotos paliatyvios pagalbos paslaugos vilniečiams. Priestatą pavyko pastatyti per ypatingai trumpą laiko tarpą, su šiai dienai minimaliais resursais. Tai buvo akivaizdus Vilniaus miesto savivaldybės ir įstaigos gero bendradarbiavimo pavyzdys, kuris leis Vilniaus miesto pacientams gauti geresnes gydymo bei tyrimų sąlygas“, – džiaugėsi ligoninės direktorius Rimvydas Turčinskas.

24 vietų lengvųjų automobilių parkavimo aikštelėje transporto priemones keltuvu bus galima parkuoti dviem lygiais, taip pat įrengtos dvi įkrovimo stotelės elektromobiliams ir keturios stovėjimo vietos žmonėms su negalia.

Senąjį ir naująjį ligoninės korpusus sujungia vidiniame kieme seniai augantis gluosnis ir puošia šiandien atidengta nauja skulptoriaus Kęstučio Krasausko skulptūrinė kompozicija „Adomas ir Ieva“.

skulptūros vaizdas

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės priestato vertė – 5,7 mln. eurų. Vilniaus savivaldybė šiam projektui įgyvendinti skyrė 2,98 mln. eurų, valstybė – 1,34 mln. eurų. Projektui įgyvendinti ligoninė pasinaudojo 1,1 mln. Eurų banko paskola bei skyrė 290 tūkstančių Eurų savo lėšų.

Ligoninės priestato darbus atliko UAB „Jungtiniai projektai“ pagal UAB „Medstatyba“ parengtą projektą.

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt