Paskelbta NATO Viršūnių susitikimo Vilniuje data

Trečiadienį NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas oficialiai paskelbė NATO Viršūnių susitikimo Vilniuje datą – susitikimas vyks 2023 metų liepos 11-12 dienomis.

„Labai didžiuojamės galėdami Vilniuje surengti NATO viršūnių susitikimą, kuris, tikimės, bus pergalės šventė. Kad tai įvyktų, raginame savo partnerius ne tik tęsti, bet ir didinti savo paramą Ukrainai“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras pabrėžė, kad Vilniaus pasirinkimas NATO Viršūnių susitikimo vietai – tai dėmesys NATO Rytų flango saugumo klausimams ir stiprus signalas, jog Baltijos regiono saugumo užtikrinimas yra svarbus visam NATO aljansui.

„Kartu tai Lietuvos, kaip patikimos sąjungininkės, įgyvendinančios sutartus įsipareigojimus, pripažinimas bei įvertinimas. Lietuvos sostinėje susirinkę visų NATO šalių vadovai priims sprendimus, susijusius su visų mūsų ir mūsų sąjungininkų saugumo stiprinimu“, – sakė G. Landsbergis.

Tuo pačiu J. Stoltenbergas padėkojo Lietuvai už pasirengimą priimti šį didžiulės svarbos susitikimą.  NATO Viršūnių susitikimas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Jo metu laukiama atvykstant NATO sąjungininkių ir partnerių aukščiausio lygio delegacijų, gausaus būrio tarptautinės žiniasklaidos atstovų.

Viršūnių susitikimo Vilniuje darbotvarkėje pagrindinis dėmesys bus skirtas aljanso kolektyvinės gynybos ir atgrasymo stiprinimui bei paramos Ukrainai didinimui. Siekiant, kad NATO išliktų stipriausiu gynybiniu aljansu, sąjungininkai aptars investavimo į gynybą prioritetus ir poreikius. Tikimasi, kad Vilniuje pirmą kartą visateisių narių statusu dalyvaus Suomija ir Švedija.