1-erių metų gimtadienį minintis „International House Vilnius“ padėjo jau daugiau nei 15 tūkst. užsieniečių

1-erių metų gimtadienį minintis ,,Interational House Vilnius“

Praėjusį lapkritį duris atvėręs užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centras „International House Vilnius“ penktadienį paminėjo 1 metų veiklos sukaktį. Gimtadienio proga į centrą atvykstančius klientus aptarnavo Lietuvoje jau ilgą laiką gyvenantys žinomi šalies užsieniečiai. Per vienerius veiklos metus centras padėjo daugiau nei 15 tūkstančių užsieniečių, pasirinkusių dirbti ir gyventi Vilniuje. 

Penktadienį į „International House Vilnius“ užsukę Vilniuje besikuriantys užsieniečiai buvo maloniai nustebinti sutikę ne tik centro darbuotojus, bet ir Lietuvoje jau gerai žinomus veidus – airę atlikėją Erica Jennings, blogeris kanadietis Chris Loh, sporto treneris Jean Claude Edhors, atlikėja ispanė Sandra Carillo, socialiniuose tinkluose išgarsėjusią rumunę Andra Folea, Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ futbolininką Ivan Tatomirović iš Serbijos, turinio kūrėją Fabian Sanchez iš Ekvadoro, amerikietį verslininką ir filantropą Shaan Shahrukh Dhanji bei lektorių Toye Samson Abiodun iš Nigerijos. Tai – viena iš „International House Vilnius“ gimtadienio staigmenų. 

1-erių metų gimtadienį minintis ,,International House Vilnius“

Pasak Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, sėkminga centro veikla įrodo teikiamų relokacijos ir integracijos paslaugų užsieniečiams būtinybę. 

„Vien Vilniuje šiuo metu gyvena apie 64 tūkst. užsieniečių, įsiliejusių į šalies ekonominį gyvenimą – iš užsienio atvykę žmonės ne tik dirba sostinėje įsikūrusiose įmonėse ar patys kuria verslus, bet ir atsiveža čia savo šeimas. Jiems prireikia įvairių paslaugų, susijusių tiek su sėkminga relokacija, tiek su visos šeimos narių integracija Lietuvoje – vaikai lanko švietimo įstaigas, atvykusieji noriai įsitraukia į vietinių bendruomenių veiklas, jei tik tam sudaromos sąlygos“, – komentuoja I. Romanovskienė. 

1-erių metų gimtadienį minintis ,,International House Vilnius“

Atvykusieji – iš daugiau nei 100 šalių 

„International House Vilnius“ įkūrimas sostinėje siejamas ir su aukštos kvalifikacijos darbuotojų iš užsienio pritraukimu į Lietuvą – daugiausia į centrą kreipiasi užsieniečiai, besispecializuojantys IT,  „fintech“, lazerių, biotechnologijų, žaidimų kūrimo, verslo plėtros bei socialinio darbo srityse. 

„Sėkmingas talentų pritraukimas apima daugiau nei specialisto apsisprendimą atvykti dirbti ir gyventi į Lietuvą. Didelė dalis pritraukimo efektyvumo ir to, ar specialistas nuspręs šalyje pasilikti, priklauso nuo sėkmingo priėmimo ir integracijos. Todėl be galo džiugu, kad šiandien galime švęsti jau vienerius metus, kai „International House Vilnius“ padeda užsienio specialistams pasijusti laukiamiems – kaip namuose. O išties įspūdingas rezultatas – daugiau nei 15 tūkst. aptarnautų užsieniečių – tik patvirtina šio centro teikiamų paslaugų svarbą ir reikalingumą. Tikimės, kad ši geroji patirtis bus sėkmingai pritaikyta ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose“, – teigia talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ vadovė Aistė Kasperė. 

Į Lietuvą atvykę ar norintys atvykti aukštos kvalifikacijos užsieniečiai bei jų šeimos nariai „International House Vilnius“ vieno langelio principu gali gauti visas svarbiausias paslaugas, susijusias su darbu, relokacija ir integracija Lietuvoje. Centre paslaugas teikia Migracijos departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos, migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“, „Sodros“ bei „Go Vilnius“ darbuotojai. 

Pasak centro vadovės Agnės Camaros, per pirmuosius veiklos metus daugiausiai užsieniečių aptarnavo Migracijos departamentas ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Didžioji dauguma paslaugų teikiama gyvai ir tik 6-iems proc. klientų reikalingos nuotolinės konsultacijos. 

„Džiaugiamės, kad Vilnių atranda vis daugiau specialistų iš užsienio. Vien per metus sulaukėme atvykusiųjų iš daugiau nei 100 šalių – nuo tolimosios Japonijos iki Pietų Afrikos Respublikos. Atvykusiems į Vilnių mūsų centre itin patogu po vienu stogu rasti visas reikalingas institucijas ir patogiai sutvarkyti reikiamus dokumentus. Be to, jame teikiamos ir įvairios integracijos paslaugos –  organizuojami informaciniai seminarai, nemokami lietuvių kalbos kursai“, – sako A. Camara. 

Per metus centre organizuotuose seminaruose sudalyvavo daugiau nei 4 tūkst. užsieniečių, beveik 200 pradėjo mokytis lietuvių kalbos. Gyvenimu Vilniuje yra patenkinti 4 iš 5 užsieniečių, rodo naujausias „International House Vilnius“ tyrimas. Vis dėlto dalis atvykusiųjų vis dar susiduria su sunkumais įsidarbinant ar ieškant būsto. 

1-erių metų gimtadienį minintis ,,International House Vilnius“

Šilti žodžiai iš pažįstamų veidų 

„International House Vilnius“ pirmajame gimtadienyje dalyvavę ir tądien atėjusius klientus konsultavę Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai tikina, kad relokacijos ir integracijos paslaugos į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams yra itin reikalingos. 

„Norėčiau, kad toks centras, kaip „International House Vilnius“, būtų buvęs tuo metu, kai persikėliau gyventi į Lietuvą. Iš pradžių man buvo labai sunku, niekas negalėjo atsakyti į daugelį man rūpimų klausimų. Labai džiaugiuosi, kad dabar egzistuoja tokia vieta, kurioje specialistai palengvina relokacijos ir integracijos procesą užsieniečiams“, – teigia jau ketvirtus metus Vilniuje gyvenanti rumunė Andrea Folea. 

Jai pritaria ir nigerietis Toye Samson Abiodun, Lietuvos sostinėje gyvenantis nuo 2012 m.: „Šis centras yra kaip prieglobstis užsieniečiams, susiduriantiems su persikėlimo ir įsikūrimo iššūkiais  – čia galima gauti visą reikalingą informaciją bei pagalbą.“ 

Užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centras „International House Vilnius“ yra bendra „Go Vilnius“ ir „Investuok Lietuvoje“ talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ iniciatyva. 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt