Svarbi informacija
1-erių metų gimtadienį minintis „International House Vilnius“ padėjo jau daugiau nei 15 tūkst. užsieniečių
Praėjusį lapkritį duris atvėręs užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centras „International House Vilnius“ penktadienį paminėjo 1 metų veiklos sukaktį. Gimtadienio proga į centrą atvykstančius klientus aptarnavo Lietuvoje jau ilgą laiką gyvenantys žinomi šalies užsieniečiai. Per vienerius veiklos metus centras padėjo daugiau nei 15 tūkstančių užsieniečių, pasirinkusių dirbti ir gyventi Vilniuje.
Penktadienį į „International House Vilnius“ užsukę Vilniuje besikuriantys užsieniečiai buvo maloniai nustebinti sutikę ne tik centro darbuotojus, bet ir Lietuvoje jau gerai žinomus veidus – airę atlikėją Erica Jennings, blogeris kanadietis Chris Loh, sporto treneris Jean Claude Edhors, atlikėja ispanė Sandra Carillo, socialiniuose tinkluose išgarsėjusią rumunę Andra Folea, Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ futbolininką Ivan Tatomirović iš Serbijos, turinio kūrėją Fabian Sanchez iš Ekvadoro, amerikietį verslininką ir filantropą Shaan Shahrukh Dhanji bei lektorių Toye Samson Abiodun iš Nigerijos. Tai – viena iš „International House Vilnius“ gimtadienio staigmenų.
Pasak Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, sėkminga centro veikla įrodo teikiamų relokacijos ir integracijos paslaugų užsieniečiams būtinybę.
„Vien Vilniuje šiuo metu gyvena apie 64 tūkst. užsieniečių, įsiliejusių į šalies ekonominį gyvenimą – iš užsienio atvykę žmonės ne tik dirba sostinėje įsikūrusiose įmonėse ar patys kuria verslus, bet ir atsiveža čia savo šeimas. Jiems prireikia įvairių paslaugų, susijusių tiek su sėkminga relokacija, tiek su visos šeimos narių integracija Lietuvoje – vaikai lanko švietimo įstaigas, atvykusieji noriai įsitraukia į vietinių bendruomenių veiklas, jei tik tam sudaromos sąlygos“, – komentuoja I. Romanovskienė.
Atvykusieji – iš daugiau nei 100 šalių
„International House Vilnius“ įkūrimas sostinėje siejamas ir su aukštos kvalifikacijos darbuotojų iš užsienio pritraukimu į Lietuvą – daugiausia į centrą kreipiasi užsieniečiai, besispecializuojantys IT, „fintech“, lazerių, biotechnologijų, žaidimų kūrimo, verslo plėtros bei socialinio darbo srityse.
„Sėkmingas talentų pritraukimas apima daugiau nei specialisto apsisprendimą atvykti dirbti ir gyventi į Lietuvą. Didelė dalis pritraukimo efektyvumo ir to, ar specialistas nuspręs šalyje pasilikti, priklauso nuo sėkmingo priėmimo ir integracijos. Todėl be galo džiugu, kad šiandien galime švęsti jau vienerius metus, kai „International House Vilnius“ padeda užsienio specialistams pasijusti laukiamiems – kaip namuose. O išties įspūdingas rezultatas – daugiau nei 15 tūkst. aptarnautų užsieniečių – tik patvirtina šio centro teikiamų paslaugų svarbą ir reikalingumą. Tikimės, kad ši geroji patirtis bus sėkmingai pritaikyta ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose“, – teigia talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ vadovė Aistė Kasperė.
Į Lietuvą atvykę ar norintys atvykti aukštos kvalifikacijos užsieniečiai bei jų šeimos nariai „International House Vilnius“ vieno langelio principu gali gauti visas svarbiausias paslaugas, susijusias su darbu, relokacija ir integracija Lietuvoje. Centre paslaugas teikia Migracijos departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos, migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“, „Sodros“ bei „Go Vilnius“ darbuotojai.
Pasak centro vadovės Agnės Camaros, per pirmuosius veiklos metus daugiausiai užsieniečių aptarnavo Migracijos departamentas ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Didžioji dauguma paslaugų teikiama gyvai ir tik 6-iems proc. klientų reikalingos nuotolinės konsultacijos.
„Džiaugiamės, kad Vilnių atranda vis daugiau specialistų iš užsienio. Vien per metus sulaukėme atvykusiųjų iš daugiau nei 100 šalių – nuo tolimosios Japonijos iki Pietų Afrikos Respublikos. Atvykusiems į Vilnių mūsų centre itin patogu po vienu stogu rasti visas reikalingas institucijas ir patogiai sutvarkyti reikiamus dokumentus. Be to, jame teikiamos ir įvairios integracijos paslaugos – organizuojami informaciniai seminarai, nemokami lietuvių kalbos kursai“, – sako A. Camara.
Per metus centre organizuotuose seminaruose sudalyvavo daugiau nei 4 tūkst. užsieniečių, beveik 200 pradėjo mokytis lietuvių kalbos. Gyvenimu Vilniuje yra patenkinti 4 iš 5 užsieniečių, rodo naujausias „International House Vilnius“ tyrimas. Vis dėlto dalis atvykusiųjų vis dar susiduria su sunkumais įsidarbinant ar ieškant būsto.
Šilti žodžiai iš pažįstamų veidų
„International House Vilnius“ pirmajame gimtadienyje dalyvavę ir tądien atėjusius klientus konsultavę Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai tikina, kad relokacijos ir integracijos paslaugos į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams yra itin reikalingos.
„Norėčiau, kad toks centras, kaip „International House Vilnius“, būtų buvęs tuo metu, kai persikėliau gyventi į Lietuvą. Iš pradžių man buvo labai sunku, niekas negalėjo atsakyti į daugelį man rūpimų klausimų. Labai džiaugiuosi, kad dabar egzistuoja tokia vieta, kurioje specialistai palengvina relokacijos ir integracijos procesą užsieniečiams“, – teigia jau ketvirtus metus Vilniuje gyvenanti rumunė Andrea Folea.
Jai pritaria ir nigerietis Toye Samson Abiodun, Lietuvos sostinėje gyvenantis nuo 2012 m.: „Šis centras yra kaip prieglobstis užsieniečiams, susiduriantiems su persikėlimo ir įsikūrimo iššūkiais – čia galima gauti visą reikalingą informaciją bei pagalbą.“
Užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centras „International House Vilnius“ yra bendra „Go Vilnius“ ir „Investuok Lietuvoje“ talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ iniciatyva.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Vilniečių fantazijai nėra ribų: nuo išmanaus suoliuko iki lietaus piešinio
„Lietuvoje vidutiniškai turime 122 lietingas dienas per metus (trečdalį metų lyja!) bei didelį sergamumą depresija. Skolinuosi idėją iš Seulo ir siūlau specialiais hidrochrimatiniais dažais, kurie išryškėja tik sušlapę, nupiešti piešinį, kuris kviestų žmones nusišypsoti... ❯❯❯
2024-09-11
Savižudybių temos stigmatizavimui visuomenėje mažinti pasitelkiamos gyventojus įtraukiančios iniciatyvos
Nors savižudybių skaičius kiekvienais metais palaipsniui mažėja, apklausos rodo, jog savižudybės temos stigmatizavimas ir mitai tarp šalies gyventojų išlieka gajūs. Siekdamos pakeisti visuomenės nuostatas, savižudybių prevencijos srityje dirbančios organizacijos nuolat... ❯❯❯
2024-09-10
Diskusijos apie miestą žmonėms kėlė svarbius klausimus apie poreikių įvairovę
Koks jums yra miestas, kuriame gera gyventi, kuris skirtas žmonėms? Tokiu klausimu Vilniaus miesto savivaldybėje prasidėjo diskusijos ir pirmasis urbanistikai ir architektūrai skirto knygų klubo „Skaitome miestą“ susitikimas. Jame akcentuota žaliųjų erdvių svarba, skirtingų... ❯❯❯
2024-09-05
Vienu atsakymu mokytojas gali nulemti mokinio ateitį
Mokytojas – tarsi aktorius ant scenos. Kartais pamokos planą tenka koreguoti čia ir dabar, atsižvelgiant į realaus gyvenimo aktualijas ar mokiniams kilusius klausimus. Atrodytų tik teorijoje pritaikyta praktika, tačiau neeilinis mokslinis priėjimas gali sudominti bei įžiebti... ❯❯❯
2024-09-05
TOP patarimai naujiems studentams, kaip prisijaukinti Vilnių
Kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šiemet vilniečių gretos pagausės. Jas papildys nauji į Vilnių studijuoti atvykę studentai iš įvairių Lietuvos (ir ne tik) miestų bei miestelių. Jų adaptaciją naujoje aplinkoje neabejotinai palengvintų artimesnė pažintis su miestu, savotiškas... ❯❯❯
2024-09-02
Naujosios Vilnios Gerovės parke – lauko instaliacijos iš pernaudotų statybinių medžiagų
Rugsėjo pradžioje, pasitelkiant ciklinio dizaino principus, Vilniaus dailės akademijos interjero dizaino katedros studentai kurs lauko instaliacijas pernaudojant „Grindoje“ esančias įvairias senas ir nepanaudotas statybines medžiagas. Instaliacijos įsikurs Naujosios Vilnios Gerovės... ❯❯❯
2024-08-30