Svarbi informacija
Gamtos paveldo objektams suformuotos apsaugos zonos

Keturkamienė liepa bernardinų sode
Vilniaus miesto savivaldybėje patvirtinti 33 gamtos paveldo objektai – svarbūs ir unikalūs medžiai, šaltiniai, atodangos, retų augalų augimvietės. Visi jie yra saugomi Savivaldybės, o nuo šiol parengtos ir šių objektų apsaugos zonų schemos, kurios padės apsaugoti unikalius gamtos objektus ir retus augalus, augančius mieste.
Apsaugos zonų schemos nustato, kokiu atstumu nuo objekto negalima vykdyti įvairios veiklos – žemės kasimo, statybos ar panašių darbų, statyti įvairių įrenginių ir pan. Ribojamas net želdinimas. Naujai sodinami augalai neturėtų užgožti gamtos paveldo objektų.
Saugomų gamtos paveldu pripažintų medžių ar akmenų buferinė apsaugos zona – 5 metrai. Atodangų, skardžių, kalvų, gūbrių, daubų, ozų, griovų, raguvų taip pat šaltinių, ežerėlių ir krioklių apsaugos zona – 25 m.
Aplink buferinę zoną, kuri skirta fiziškai apsaugoti gamtos paveldą, nustatyta pazonių riba. Šioje teritorijoje formuoti ir pertvarkyti žemės sklypus, keisti žemės naudojimo būdą, statyti statinius, rekonstruoti, kapitaliai remontuoti galima tik gavus Vilniaus savivaldybės leidimą.
Vilniaus miesto savivaldybės miestovaizdžio skyriaus užsakymu UAB „Vilniaus planas“ parengė 33 gamtos paveldo objektų apsaugos zonų schemas, kurias turi patvirtinti Vilniaus miesto taryba. Šis klausimas bus svarstomas artimiausiame jos posėdyje.
Apsaugos zonos parengtos Valakampių atodangai, Rokantiškių kalvoms, Gariūnų sufoziniam cirkui, Sudervėlės slėnio atragiui, Vingio parko šaltiniams, Cedrono upelio slėnyje ties Baltupiais esančioms retųjų augalų augimvietėms ir kitiems gamtos paveldo objektams. Gamtos paveldu pripažinti ir saugomi įstatymais dauguma brandžių medžių prie Katedros aikštės, Prezidentūros, Bernardinų sode, taip pat Vingio parke, Antakalnyje, Žvėryne. Gamtos paveldo objektų sąrašą netrukus papildys Grigiškėse ir Lazdynuose augantys senoliai ąžuolai.
Naujas schemas ir daugiau informacijos apie Vilniaus gamtos paveldą rasite https://bit.ly/3Xn3nD2 .
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]
Taip pat skaitykite:
Šalikais pasipuošusios Vilniaus skulptūros gyventojus kviečia ruoštis šildymo sezonui
Rekordiškai šiltas ruduo artėja pabaigos link, todėl dalis Vilniaus senamiesčio skulptūrų jau pasipuošė šiltais šalikais. Anot akcijos iniciatorių, toks simbolinis veiksmas gyventojams primena apie artėjantį šildymo sezoną ir kviečia tinkamai jam pasiruošti. Akcijos... ❯❯❯
2023-10-03
Jau dvyliktus metus iš eilės startuoja projektas „Mes rūšiuojam“
Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau dvyliktus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Gaminių atliekas rūšiuoti, rinkti atskirai ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams kviečia Gamintojų ir... ❯❯❯
2023-09-28
Renovacijos projektus Vilniuje kuruojanti Eglė Randytė: „Tikslas – ne atimti kompensacijas, o skatinti renovaciją“
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi. Vilniaus miesto savivaldybė kompensacijas mažinti nutarė nuo šio... ❯❯❯
2023-09-21
Vilnius patvirtino naujas kieto kuro kainas besišildantiems savarankiškai
Rinkoje mažėjant kietojo ir kitokio kuro kainoms, sostinės gyventojams nustatytos naujos šio kuro kainos, taikomos šildymo kompensacijoms apskaičiuoti. „Rugpjūtį atlikus rinkos kainų analizę fiksuotas didžiausias pokytis mišrių malkų pardavime ir palyginti su praėjusiais metais... ❯❯❯
2023-09-20
Prasideda ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai
Šiandien prasideda ežero pakrantės šalia Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpins, kad vilniečiai galėtų patogiai nueiti prie Gulbino ežero iš šiaurinės ir pietinės pusių. Tiesiamas apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje... ❯❯❯
2023-09-15
Ateities kurą gamins Vilniuje, testuojami vandeniliu varomi autobusai
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su partneriu AB Vilniaus šilumos tinklai pasirašė sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra dėl žaliojo vandenilio gamybos, kuris bus naudojamas viešajame transporte. Taip pat šiuo metu sostinėje išbandomi Portugalijoje gaminti vandeniliu... ❯❯❯
2023-09-12