Vilkpėdę miestiečiai nori matyti ekonomiškai gyvybingą ir žalią

Vilkpėdė

Keičiantis Vilkpėdei, į diskusijas apie rajono transformaciją įsitraukia bendruomenė. 2022 spalio 27 d. buvusiame „Vilniaus baldų“ sandėlyje vyko renginys „Vilkpėdė keičiasi“. Visuomenei pristatyta Vilkpėdės transformacijos idėja ir artimiausi planuojami pokyčiai rajone. Viso renginio metu dalyviai turėjo progą užrašyti savo nuomonę apie planuojamus pokyčius ir pasidalinti savo matymu, kaip turėtų keistis šis pramoninis Vilniaus rajonas. Trumpai pristatome, kokią Vilkpėdės ateitį mato susitikimo „Vilkpėdė keičiasi“ dalyviai. 

Balsuodami dalyviai, kaip svarbiausius įvertino rajono ekonominį gyvybingumą, gamtą ir želdynus. Susirinkusiems taip pat buvo svarbus efektyvus susisiekimas, mažiau dėmesio sulaukė saugumas, rajono įvaizdis ir viešosios paslaugos.

Gyventojų apklausa apie VilkpėdęLabiausiai nerimaujama dėl susisiekimo

Apibendrinant komentarus, daugiausiai susirūpinimo renginio dalyviai išsakė dėl susisiekimo. Komentarų susilaukė pėsčiųjų ir dviračių jungtis tarp Vilkpėdės Neries upės pakrantės ir kitų miesto dalių, bei pačios upės pakrantės įveiklinimo klausimas. Kiti buvo susirūpinę dėl gatvių pokyčių rajone, naktinio viešojo transporto galimybių ir pėsčiųjų saugumo Vilkpėdės gatvėje.

Geriausia patirtis Vilkpėdėje siejasi su aktyviu laisvalaikiu ir edukacija

Apžvelgus komentarus matyti, kad geriausios patirtys Vilkpėdėje renginio dalyviams siejasi su aktyviu laisvalaikiu ir edukacinėmis veiklomis, kurias organizuoja čia įsikūrusios sporto, kultūros ir švietimo organizacijos: „Skate hub“, „Commune DIY“, „Gatvės gyvos“ Vilkpėdės ekskursijos, Vilniaus šilumos tinklai ir Vilniaus Valdorfo mokykla. Kaip geriausia patirtis Vilkpėdėje vertinamas ir laikas gamtoje: miškai, teritorija už geležinkelio (Zuikių g.).

Visi norintys aktyviai įsitraukti į Vilkpėdės transformacijos eigą ir tapti šio proceso dalimi kviečiami kreiptis el. paštu vilkpede@vilnius.lt

Visą naujausią informaciją apie Vilkpėdės transformacijos eigą ir planus rasite šiame tinklapyje: https://transformacijos.vilnius.lt/vilkpede/