Gyventojai kviečiami išsakyti nuomonę dėl daugiabučių Tyzenhauzų gatvėje

Tyzenhauzų g. 17

Vilniuje, Naujininkų seniūnijoje, MB „2 Bricks“ projektuoja naujus gyvenamuosius namus. Jei po visuomenės pastabų savivaldybės specialistai pritars projektiniams pasiūlymams, Tyzenhauzų g. 17 iškils nauji penkiaaukščiai daugiabučiai su komercinėmis patalpomis, studijomis ir butais.

Šiuo metu pristatomi daugiabučių kvartalo projektiniai pasiūlymai, su kuriais galite susipažinti čia: https://bit.ly/3UovFdM

Atkreipiame dėmesį, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas. 

Tyzenhauzų gatvėje planuojama statyti keturių korpusų penkiaaukštį su rūsiu ir požemine automobilių stovėjimo aikštele ir vieną keturių aukštų daugiabutį. Pastatuose suprojektuotas 191 butas. 

Tyzenhauzų g. esantis sklypas priskiriamas Nekilnojamojo kultūros paveldo vietovės – Vilniaus senamiesčio – vizualinės apsaugos pozoniui. Aplink sklypą yra nemažai Kultūros vertybių registro objektų, tarp jų ir Vilniaus švč. Dievo Motinos Užtarėjos sentikių cerkvė. Planuojami pastatai nėra aukštesni nei ši cerkvė  

Šiuo metu teritorijoje yra išlikę apleistų gamybinės paskirties pastatų, sandėlių, dalis bus jų rekonstruojama ir pritaikoma gyvenamiesiems namas, dalis – griaunama. 

Sklypo viduryje numatytas vidinis kiemas skiriamas aktyviam laisvalaikiui – su vaikų žaidimo aikštele, sporto aikštele. Didžioji dalis kiemo įrengiama ant eksploatuojamo požeminio aukšto stogo. Pietrytinė teritorijos dalis dėl stataus šlaito formuojama kaip pasyvaus laisvalaikio ar poilsio zona. Čia tarp esamų ir naujai sodinamų medžių projektuojamas meninis akcentas, terasa su suoliukais, apžvalgos aikštelė, kur gyventojai galėtų organizuoti susirinkimus ar minėti šventes. Šlaito viršuje projektuojamas takas su apžvalgos aikštele atvers naujus vaizdus į Vilniaus senamiestį, Pavilnių regioninio parko miškus. Želdynai užims 30 proc. teritorijos. Projektuojamoje teritorijoje auga 9 medžiai, kurie bus išsaugoti. Taip pat bus pasodinta naujų medžių, dekoratyvinių krūmų bei varpinių augalų. 

Prie daugiabučių bus įrengtos 140 automobilių stovėjimo vietos ir 40 vietų dviračiams. 

Projekto statytojas – UAB „Vilnius east“.

Tyzenhauzų projektiniai pasiūlymai

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt