UAB „Kvartalas“ pristato verslo centro sostinės Konstitucijos prospekte projektinius pasiūlymus

Konstitucijos pr. 14A projektiniai pasiūlymai

Konstitucijos prospekte, prie „Best Western Vilnius“ viešbučio esančiame sklype, kuriame dabar yra automobilių stovėjimo aikštelė, suprojektuotas septynių aukštų verslo centras su požemine dalimi. UAB „Kvartalas“ organizuoto architektūrinio konkurso būdu atrinktas žinomos britų projektavimo kompanijos „Rogers Stirk Harbour + Partners“ projektas šiuo metu pristatomas visuomenei.

Projektinius pasiūlymus rengė UAB „Unitectus“. Su jais galite susipažinti https://bit.ly/3isgzqi

Atkreipiame dėmesį, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Architektūrinį konkursą organizavo UAB „Kvartalas“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga. Projekto idėja buvo atrinkta iš šešių pasiūlymų. 

Konkurso nugalėtojai britų kompanija „Rogers Stirk Harbour + Partners“ 64,3 arų sklype Konstitucijos pr. 14A suprojektavo 7 aukštų, 19,2 tūkst. kv. m ploto verslo centrą su dviejų aukštų požemine automobilių stovėjimo vieta. 

Pirmame pastato aukšte planuojama maitinimo, prekybos ir paslaugų funkcija (kavinės, restoranai, smulkios parduotuvės ir nedidelis konferencijų centras). Viršutiniuose aukštuose suprojektuotos administracinės patalpos. Planuojama, kad centre dirbs apie 1500 darbuotojų. 

Konstitucijos pr 14A

Naujame verslo centre bus visuomenei atvirų erdvių – stikliniu stoglangiu dengtas atriumas. Pirmo aukšto viduryje planuojama didelė galerija, kuri taip pat bus atvira visuomenei. Numatoma įrengti ir žalių erdvių. 

Šiuo metu sklype auga 18 įvairių rūšių medžių. Kadangi planuojama požeminės pastato dalies statyba, projektuotojai neranda galimybės juos išsaugoti. Tiesa, jie tam dar turės gauti ir Savivaldybės želdynų priežiūros specialistų pritarimą.  

Automobiliams numatyti du požeminiai pastato aukštai. Iš viso suprojektuota 343 automobilių stovėjimo vietos ir 80 vietų dviračiams.

Konstitucijos pr. 14A projektiniai pasiūlymai

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]