Plečiama Vilniaus Antakalnio ligoninė – statomas korpusas papildomoms operacinėms

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje bus statomas naujas penkių aukštų priestatas, kuriame bus įrengta 10 operacinių su papildomomis patalpomis.

Į naujas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės operacines pacientai pateks iš esamo pastato per naują jungtį, o reanimacijos skyriai bus apjungti ir perkelti į naują pastatą, kur planuojama įrengti 18 reanimacijai skirtų lovų.

„Sparčiai augant gyventojų skaičiui Vilniuje, tampa neišvengiama plėsti medicinos paslaugų infrastruktūrą ir gerinti jos prieinamumą. Naujame ligoninės korpuse bus galimybė atlikti daugiau įvairaus tipo operacijų, moderniai įrengtose intensyviosios terapijos patalpose bus galima hospitalizuoti daugiau pacientų, atsiras daugiau hemodializės vietų. Be to, gerės sąlygos ir darbuotojams“, – sako Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Daugiau kaip 3,5 tūkst. kv. m užimsiančiame pastate bus įrengtos 10 šiuolaikinius reikalavimus atitinkančių operacinių, įkurti nauji intensyviosios terapijos skyriai su 18 reanimacijai skirtų lovų. Taip pat atsidarys naujas hemodializės poskyris, kuriame bus 19 lovų dializuojamiems pacientams.

Suprojektuotame korpuso pastate numatyti 5 aukštai su rūsiu. Ligoninės personalui, daugiau kaip 100 čia dirbsiančių medikų, priestate bus įrengtos jaukios poilsio ir persirengimo erdvės.

„Rengdamiesi Antakalnio ligoninės priestato statybai, glaudžiai bendradarbiavome su ligoninės vadovais ir medikais, kad projektas atitiktų jų lūkesčius ir naujos patalpos būtų patogiai pritaikytos tiek pacientams, tiek darbuotojams, tiek ligonius lankantiems artimiesiems“ – teigia projektą valdančios „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovas Saulius Barauskas.

Naująjį Vilniaus miesto klinikinės ligoninės priestatą statys ir patalpas pacientams pritaikys konkursą laimėjusi statybos bendrovė „Jungtiniai Projektai“. Įmonės direktorius Mindaugas Devėnas pasidžiaugė: „Matome, kad Vilnius siekia gyventojams gerinti gydymo sąlygas, darbo aplinką bei optimizuoti teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, todėl ypač džiugu imtis tokio pobūdžio statybos. Kaip visada, mūsų komanda kelia tikslus užtikrinti statybos darbų operatyvumą ir kokybę“.

Numatoma, kad darbai prasidės jau gruodį, o naujasis ligoninės korpusas bus atidarytas 2025 m. pradžioje. Projekto vertė – apie 13,8 mln. Eur be pridėtinės vertės mokesčio.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt