Vilniečiai išsirinko: kitąmet prie jų namų – naujos sporto erdvės ir saulėlydžio stebėjimo aikštelė

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Lauko stalo tenisas, treniruokliai namų kieme, balansinės sūpynės vaikams, legali gatvės piešimo sienelė, gamtos stebėjimo takas prie upės ir dar 43 pačių gyventojų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos jau kitąmet. Joms įgyvendinti gyventojai turėjo galimybę paskirstyti per 300 tūkst. eurų.

„Kasdien vis geresnė savo versija – tokį Vilnių matome mes, tokio jo nori ir savo miestui neabejingi vilniečiai. Belieka tik įgyvendinti gyventojų išrinktas idėjas ir kitąmet šalia savo namų mėgausimės dar patogesne ir patrauklesne aplinka. Grįžę po darbo ar savaitgaliais jau kitąmet šalia namų turėsime ne vieną aktyvaus laisvalaikio, vaikams ar mėgstantiems poilsį gamtoje skirtą erdvę“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Lapkričio mėnesį 21-os seniūnijos gyventojai platformoje „Dalyvauk! Vilnius“ balsavo už labiausiai patinkančią idėją gyvenamosios aplinkos pagerinimui. Į balsavimo etapą atrinkta daugiausia Karoliniškių, Verkių, Pašilaičių ir Antakalnio seniūnijoms pateiktų idėjų. Iš viso balsavimo etape susirungė 161 gyventojų iniciatyva.

Grigiškės turi ambiciją tapti „vaikščiojimo miesto“ pavyzdžiu su įdomiais pėsčiųjų maršrutais, veiklomis, mažąja architektūra. Šiuo metu apleistą 3 km Vokės upės pakrantę gyventojai nori paversti gamtos stebėjimo taku „Grigiškių promenada“.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Rasų seniūnijos gyventojai viena iš geriausių idėjų pripažino „Ribiškių saulėlydžių stebėjimo aikštelę“. Pasak gyventojų, žiemą, nes ši vieta žinoma kaip puikiausias nusileidimo rogutėmis kalnas. Tačiau ją reikėtų pritaikyti šiltajam sezonui, kad gyventojai ant suoliukų ar gultų čia galėtų mėgautis besileidžiančios saulės vaizdais.

Viršuliškėse siūloma sukurti šeimų zoną, kurioje vilniečiai prasmingai leistų laisvalaikį su vaikais – čia galėtų atsirasti „Grill zona“, suoleliai-gultai, didžiulė smėlio dėžė, skate parkas riedlentėms, paspirtukams ir dviračiams, šviečiančios supynės, knygų namelis ar paukščių lesykla.

„Dalyvauk! Vilnius“ šiemet vyko antrą kartą ir jau visose sostinės seniūnijose. Visoms idėjoms įgyvendinti paskirstyta per 300 tūkst. eurų, anksčiau šias lėšas planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus. Idėjos bus įgyvendintos 2023 m., finansuojamos Vilniaus miesto biudžeto lėšomis, skirtomis seniūnijų veiklai.

Su idėjomis nugalėtojomis vilniečiai gali susipažinti platformoje „Dalyvauk! Vilnius“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt