Gyventojai kviečiami į Vilniaus Žemynos darželio projektinių pasiūlymų aptarimą

Žemynos darželis

Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, Pašilaičiuose suprojektuotas 280 vietų lopšelis darželis su baseinu. Projekto rengėjas, bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, pristato darželio projektą ir kviečia gyventojus į jo aptarimą. 

Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti https://bit.ly/3HjKdIv.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks gruodžio 27 d. 17 val. nuotoliniu būdu. Susitikimo nuoroda https://bit.ly/3VEBQvv

1,5 ha sklype Žemynos g. 2C planuojamas trijų aukštų lopšelis-darželis su baseinu. 

Suprojektuotas lakoniško tūrio, funkcionalus, kelių ištęstų stačiakampių formos pastatas. Anot projektuotojų, darželio pastato forma ir architektūrinė raiška buvo pasirinkta atsispiriant nuo visiems gerai žinomų Lego kaladėlių. 

Darželis turės vidinį kiemą, pietinėje ir rytinėje sklypo dalyje projektuojamos žaidimų aikštelės, dviračių saugykla, pavėsinė bei renginių zona. Sklypo pietinėje pusėje paliekami esami ir projektuojami nauji želdiniai. Visoje teritorijoje aplink taką formuojamos gamtinės edukacinės erdvės, kuriose numatomi vabzdžių nameliai, paukščių inkilai ir pan.

Planuojama, kad lopšelio-darželio teritorija ne darbo metu būtų atvira visuomenei, o saugumas užtikrinamas ir vandalizmo prevencijai bus pasitelktos vaizdo stebėjimo kameros. Visuomenė galėtų naudotis ir baseinu, kai juo nesinaudos darželio auklėtiniai. 

Žemynos darželis

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt