Prof. A. Bumblauskas žengia į didžiuosius kino ekranus: tai – tikras iššūkis

Nuotr. Viganto Ovadnevo

Žinomi Lietuvos žmonės ir sostinės švietimo įstaigų atstovai rinkosi į filmo „700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku“ premjerą. Gruodžio 16 d. (penktadienį) kino teatrus pasieksiantis filmas, kaip teigė jo scenarijaus bendraautoris ir pagrindinis aktorius prof. Alfredas Bumblauskas, tapo tikru iššūkiu.

„Sunku kalbėti, kai salėje sėdi Tomas Venclova, apie Vilnių parašęs gražiausia, ką galima parašyti apie miestą. Man šis filmas tapo tikra avantiūra. Vilniaus istoriją, visus 700 metų, sutalpinti į vieną valandą – tikras iššūkis“, – sakė prof. A. Bumblauskas.

„Mes visi neabejojame, kad Vilniaus ateitis – šviesi, dabartis, akivaizdu, – įdomi. Beliko išsiaiškinti dėl praeities“, – prieš premjerą sveikindamas filmo kūrėjus juokavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Filmo prodiuseris Edmundas Jakilaitis pažymėjo, kad Vilnius – svarbus kiekvienam lietuviui. „Meras – iš Tauragės, filmo režisierius – iš Gargždų, profesorius – iš Telšių, gamybos vadovė – iš Kretingos, aš – iš Kauno. Ir visi švenčiame mūsų Vilniaus jubiliejų“, – šypsojosi jis.

„Į kino teatrus šiemet kviečiame jau antrai įdomiausiai istorijos pamokai. Įtaigiai ir įtraukiančiai sukurti filmai – puikus būdas daugiau sužinoti ir domėtis mūsų šalies praeitimi. Mokiniai noriai renkasi pamoką kino teatre, o mokytojams tai didelė pagalba sužadinant susidomėjimą istoriniais įvykiais“, – teigė prodiuseris.

700 Vilniaus istorijos metų įdomiausioje istorijos pamokoje. Charizmatiškasis istorikas prof. Alfredas Bumblauskas lydi žiūrovus per septynias atkuriamosiomis istorinėmis scenomis papildytas filmo dalis – septynis Vilniaus šimtmečius. Profesorius padeda ne tik sužinoti apie svarbiausius Lietuvos sostines istorijos įvykius, bet ir suprasti jų reikšmę, prasmę bei domėtis įspūdinga ir įtraukiančia praeitimi verčiant vieną istorijos puslapį po kito.

„700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku“ – tai ir įdomus filmas, ir geriausia istorijos pamoka, ir daugybė priežasčių didžiuotis mūsų sostine bei ją kūrusiais protėviais. Kelionė per septynis šimtmečius žadina norą dar daugiau sužinoti apie praeitį ir atsakingiau kurti filmų vertą ateitį.

„700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku“ įdomiausiai istorijos pamokai į šalies kino teatrus kvies jau nuo gruodžio 16 d.

Filmo gamybą iš dalies parėmė Vilniaus savivaldybė.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=H8UvAqGF2hw

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt