Vilniaus savivaldybė į Ukrainą pristatė dar vieną pagalbos siuntą

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Vilnius toliau teikia pagalbą Ukrainai, jos miestams ir žmonėms. Savivaldybės Tarybos sprendimu skirtoji finansinė parama, prasidėjus šaltajam metų laikui, virsta išgyvenimui šiuo metu itin reikalingais daiktais. Šį savaitgalį nauja siunta sėkmingai pasiekė Kyjivą. 

Ukrainos prašymu, Vilnius nupirko 1 galingą ir 19 mažesnių generatorių, 120 rulonų polietileno plėvelės, apie 2500 vienetų įkraunamų baterijų, 500 baterijų įkroviklių, 2000 žibintuvėlių, 70 komplektų dujinių viryklių su dujiniais balionėliais bei 1500 vienetų termo drabužių – 750 komplektų. Siuntos vertė šįsyk siekia apie 110 tūkst. Eurų.

„Ramiai ir šviesiai laukdami Kalėdų turime nepamiršti, kad labai netoli mūsų yra valstybė, kuriai reikalinga ne tik moralinė, bet ir materialinė mūsų pagalba, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Vilnius nuolat palaiko ryšį su Kyjivu, žinome konkrečius jo poreikius, taigi ši siunta yra būtent tai, ko šiuo metu labiausiai reikia miesto gyventojams.“ 

Likusi iš miesto Tarybos sprendimu skirtos 500 tūkst. Eurų dalis bus pervesta į specialiai paramos grynaisiais pinigais priėmimui įkurtą fondą “Future Kyiv” – Kyjivo administracija jau suplanavo jų skubų ir efektyvų panaudojimą.

2022 m. gegužės mėnesį sostinės savivaldybė taip pat organizavo žmonėms nebereikalingų stiklų, likusių po įvairių statybų, siuntimą į Kyjivo priemiestį Borodianką. Per kelis kartus Ukrainai buvo pristatyta daugiau nei 10 tonų stiklų, kurie pagelbėjo atstatant apie 500 – 600 agresoriaus išdaužytų langų. Taip stengtasi suteikti agresoriaus antpuolių kankinamiems gyventojams bent minimaliai patogesnes gyvenimo sąlygas. Prie šios akcijos prisidėjo ne tik Vilniaus miesto gyventojai, įmonės, bet ir Baltijos, Skandinavijos šalių sostinės.

Pagalbą sveikais, naudojimui tinkamais stiklo lakštais savivaldybė kartu su Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru žada rinkti ir toliau. Artimiausiu metu ketinama išsiųsti papildomas stiklo siuntas – apie 3 – 4 tonas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt