Vilnius svarsto nuo infrastruktūros plėtros mokesčio atleisti socialinės paskirties objektus

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto Taryba ėmėsi svarstyti Infrastruktūros plėtros mokesčio nuostatų pakeitimus. Jais siūloma išplėsti kriterijus, kai vystytojai gali būti atleidžiami nuo mokesčio, ir lengvatą taikyti ne savivaldybės lėšomis socialinę infrastruktūrą vystančioms įmonėms.

„Siekiame aktyvesnių vystytojų žingsnių statant tuos sporto, mokslo, gydymo ir kultūros paskirties objektus, kuriuos įprastai stato pati savivaldybė, tačiau yra ir privačių iniciatyvų plėtoti tokią infrastruktūrą. Tam, kad mokesčio išimtis būtų pritaikyta, pagrindinė pastato paskirtis turės atitikti tarybos nustatytus kriterijus. Tikimės, lengvata paskatins investicijas ir didins socialinės infrastruktūros prieinamumą gyventojams“, – sako sostinės vyriausiasis inžinierius Antonas Nikitinas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Jei Taryba apsispręstų išplėsti lengvatos taikymą, vystytojai galėtų kreiptis į Savivaldybę dėl Infrastruktūros plėtros mokesčio išimties, ketinant statyti bibliotekas, muziejus, kai kurias švietimo ir gydymo įstaigas, sporto sales ir aikštynus, baseinus, stadionus ir kitus sporto objektus.

Pagal Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą, kai tokius objektus plėtoja pati savivaldybė, plėtros įmoka nėra mokama.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]