Šventiniu laikotarpiu Vilniuje visi keliai veda Kalėdų miestelio link

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Nepakeičiama „Kalėdų sostinėje“ susitikimų vieta – tradicinis Vilniaus Kalėdų miestelis. Šiais metais jis kviečia smalsiai pasivaikščioti po savo šventine nuotaika spindinčias erdves – Katedros ir Vinco Kudirkos aikštes bei jaukų Odminių skverą. Iki šv. Kalėdų likus mažiau nei 10 dienų pats metas čia pasidairyti dovanų ir pasilepinti kalėdiniais skanėstais bei šiltais gėrimais.

Kiekviena Kalėdų miestelio erdvė savaip ypatinga. Kviekvienoje galima rasti bei ragauti kažko naujo. Čia siūlomos prekės yra kruopščiai atrinktos atsižvelgiant į jų kokybę bei unikalumą. O kur verta užsibūti ilgiau, spręsti Jums.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Katedros aikštė – dovanų paieškoms ir akis bei gomurį džiuginančioms akimirkoms

Katedros aikštėje Vilniaus Kalėdų eglei draugiją palaiko ir didžiausią įvairiausių gėrybių asortimentą siūlo beveik dvi dešimtys Kalėdų miestelio namelių. Čia kalėdinių dovanų galima rasti visai šeimai. Ant prekystalių gausu rankų darbo keramikos, gintaro, medžio ir juvelyrinės dervos papuošalų ir suvenyrų, kuriais galima nustebinti, pavyzdžiui, mamą. Močiutę galima nudžiuginti rankomis dekoruoto porceliano gaminiais, o senelį – odos dėklu ar diržu. Originalius antspaudukus galbūt mielai išbandytų sesė ar brolis, o dailiausiais raštais puoštos, žiemą sušildančios vilnonės kojinės, pirštinės ir kepurės – puiki dovana kiekvienam šeimos nariui. Spalvingos kalėdinės dekoracijos, žaisliukai ir vainikai tepuošia kiekvienus namus, o įsigyti rankų darbo suvenyrai, kuriuos sukūrė dienos centro „Šviesa“ (įstaiga, globojanti negalią turinčius asmenis) nariai, taps dviguba Kalėdų dovana. Kad dovanų žvalgytuvės neprailgtų, Katedros aikštėje sušilti ir saldžiai nusišypsoti kviečia Kalėdų miestelio nameliai, kuriuose siūloma pasmaguriauti. Kalėdinio šurmulio ir nuostabios Kalėdų eglės apsuptyje būtina išmėginti tradicinius olandiškus blynelius, varškės spurgytes, keptus kaštonus ir net keptus ledus. O kur dar platus įvairiausių karštų gėrimų – kvapniausio vyno, kavos, šokolado, kakavos, kisieliaus ir arbatų  – meniu. Ir žinoma, su kaupu gardžiausių rankų darbo saldainių, vaisių šokolade, karamelizuotų ir glazūruotų obuoliukų ir kitų skanėstų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vinco Kudirkos aikštė – gurmaniško maisto gerbėjams

Vinco Kudirko aikštėje rekomenduojama apsilankyti tikro, natūralaus ir kokybiško maisto iš geriausių Lietuvos ūkių mėgėjams. Trylikoje Kalėdų miestelio namelių kiekviena šeimininkė ar virtuvės virtuozas ras įvairiausių produktų šventinio stalo meniu papildyti. Čia siūloma: kaimiškos duonos, pyragų, meduolių, saldainių, šimtalapių, medus ir bičių produktų, brandinto obuolių sūris, įvairių mėsos gaminių, natūralaus šalto spaudimo aliejaus, maistinių kanapių produktų, šeivamedžio uogų sirupų, eleksyrų ir acto, lietuviškos kavos ir įvairios arbatos, prieskonių ir džiovintų vaisių. 

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Odminių skveras vilioja kalėdinių skonių gausa

Į šalia Katedros aikštės esantį jaukų Odminių skverą užsukti kviečia viliojantys kalėdiniai aromatai ir romantiškas kalėdinių girliandų spindesys. Čia kepami  gardūs olandiški vafliai, blynai su įvairiais įdarais,  skaniosios kurtos – tradiciniai Transilvanijos pyragėliai, siūloma šviežiai skrudintos Huracan Coffee kavos. Taip pat čia siūloma ir išskirtinių rankų darbo dovanų ir dovanų rinkinių.

Vilniaus Kalėdų miestelio darbo laikas:

I–III       12–20 val.

IV–V      12–21 val.

VI–VII     11–21 val.

Gruodžio 24 d.   11–15 val., 

Gruodžio 25–26 d.   12–21 val.

Gruodžio 31 d.   12–20 val.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus Kalėdų miestelis lankytojus džiugins iki sausio 1 d. (imtinai), o žėrinti Kalėdų eglė – iki sausio 8 d. (imtinai).

Daugiau apie „Kalėdos sostinėje 2022“ renginių programą www.kaledossostineje.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt