Paskutinės minutės kalėdinėje mugėje „Uptown Christmas Market“ dovanų idėjas siūlys kone šimtas Lietuvos kūrėjų

Paskutinę minutę ieškantiems dovanų gelbės jau 8 kartą vykstanti kalėdinė mugė „Uptown Christmas Market“. Gruodžio 21-23 dienomis užsukę į menų fabriką „Loftas“ lankytojai galės rinktis iš kone 100 prekinių ženklų. Organizatoriai žada ne tik originalias, unikalias dovanas visai giminei, bet ir tikrą gastro bei kokybiškos muzikos šventę.

„Uptown Christmas Market“ kaip ir kasmet sukvietė drabužių, aksesuarų, juvelyrikos, namų dekoro kūrėjus, menininkus, vinilinių plokštelių pardavėjus, vietinius ūkininkus ar kraftinių gėrimų gamintojus. Mugėje veiks mados, meno, namų, grožio, sveikatos, muzikos ir maisto erdvės, kuriose bus lengva išsirinkti ne tik dovanas, bet ir kuo pagardinti švenčių stalą.

100 kūrėjų po vienu stogu

Organizatoriai, pristatydami mugėje dalyvaujančius prekinius ženklus, sako, kad visiems skoniams ir kišenės dydžiui tinkančias dovanas siūlys kūrėjai iš visos Lietuvos. Kadangi pačius lankytojus vis labiau domina jaukūs, nedideli gaminiai, kurie ne savo kaina, o pačia idėja daro įspūdį, tai tokių atradimų šiemet žadama itin gausiai.

Mugėje nestigs tvarumo ir originalumo. Puikus to pavyzdys „Bražukas Production“ rankų darbo vintažinės užrašinės su 90-ųjų vokiškų „Otto“ prekių katalogų iškarpomis. Originalių drabužių ir aksesuarų kūrėjų būrys siūlys nuo tradicinių iki unikalių rankomis tie-dye technika dažytų rūbų bei aksesuarų. Bus nepamiršti ir keturkojai draugai. Papuošalų kūrėjai pristatys ir tauriųjų metalų dirbinius, ir netradicinius – pagamintus iš natūralių medžiagų ar praturtintus netikėtais gamtos turtais.

Atskiroje zonoje bus gausu idėjų, kaip pasirūpinti jaukiais namais. Organizatoriai sako stebintys tendenciją, kad vis daugiau dėmesio skiriama įdomioms, unikalioms namų interjero detalėms ir ypatingai šventinio stalo puošybai. Tad mugė suteiks progą įsigyti nuo spalvingų iliustracijų, vilnos pledų, iki rankų darbo žvakių, vienetinių keramikinių indų ir kt. dirbinių.

Dovanų idėjų netruks ir besidairantiems grožio ir sveikatos puoselėjimui skirtų produktų. Gamintojai kvies giliau pažinti natūraliais kvapais, ekologiškais ingredientais praturtintus gaminius ir pristatys ne vieną įdomybę.

Išaugusi gastro erdvė

Ypatingas dėmesys mugėje teks gastro erdvei, kur bus galima įsigyti valgomų ir geriamų dovanų, ir, svarbiausia, daugelį jų vietoje paragauti. Platus asortimentas pradžiugins smaližius, veganus, rimtesnio užkandžio ieškančius mėsos ar egzotikai pirmenybę savo virtuvėje teikiančius gurmanus. „Chaosai“ pasiūlys specialiai šiai mugei pagamintas kimchi (fermentuotas daržoves), „Aštriai aštru“ pakvies dalyvauti aštrumų ragavimo varžybose. Organizatoriai žada visą puokštę kulinarinių įspūdžių.

Šurmuliuojanti mugė pasiūlys ne tik šimtus dovanų idėjų, informacijos apie sveikus pasirinkimus buityje ir mityboje. Lankytojus džiugins vinilinių plokštelių skambesys ir gyvai grojantys didžėjai. Gruodžio 22 d. 14 val. vyks paskaita „Savanorystė vienija kartas“. Organizatoriai sako lankytojams įrodys, kad savanoriauti nėra amžiaus ribos ir pakvies ypatingai senjorus įsitraukti į savanorystę.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]