Svarbi informacija Vingio parko svečiams: atvykstančius automobiliu pasitiks automatinis užtvaras

Nuotr. Sauliaus Žiūros

JUDU informuoja, jog nuo šių metų sausio 2 d., siekiant išsaugoti Vingio parko rekreacinę vertę ir užtikrinti sklandų eismo dalyvių srautą, įvažiavimas į parką nuo Geležinio vilko g. reguliuojamas automatiniu užtvaru. Jis veiks su transporto priemonių valstybinių numerių nuskaitymu – įrenginio kamera skaičiuos ir ribos virš normos įvažiuojančius automobilius (parko svečius).

Tai reiškia, kad nuo šiol į parko teritoriją galės įvažiuoti tik tiek autotransporto, kiek yra jam skirtų stovėjimo vietų, t.y., 84 automobiliai (tiek vietų yra prie estrados rinkliava apmokestintoje geltonojoje zonoje).

Automatinis užtvaras užtikrins papildomą įvažiavimą ir Vingio parko aptarnaujančiam personalui, darbuotojams, patalpų nuomininkams bei sportininkams, kurių valstybiniai numeriai yra įtraukti į kontrolės sistemą.

Parko svečius prie įvažiavimo pasitiks įrengti informaciniai stendai su naudojimosi instrukcija, o informavimo švieslentė vairuotojams praneš apie Vingio parke esančias laisvas vietas realiuoju laiku.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog užtvaras yra skirtas įvažiuojančiųjų į teritoriją kontrolei, o mokėjimas geltonojoje rinkliavos zonoje, kaip ir anksčiau, vykdomas per m. parking programėlę arba į parkavimo automatą už faktišką automobilių stovėjimo trukmę prie estrados.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Svarbiausi klausimai ir atsakymai:

  • Kas užtvaro savininkas ir administratorius?

Vilniaus miesto savivaldybės administracija yra užtvaro savininkas, administratorius – SĮ „Susisiekimo paslaugos“, www.judu.lt.

  • Į ką kreiptis nesuveikus užtvarui?

Kreiptis galima visą parą į SĮ „Susisiekimo paslaugos“, tel. +37052107050 arba www.judu.lt.

  • Ar aikštelėje yra stovėjimo vietos neįgaliesiems?

Vingio parke iš viso yra 4 vietos skirtos žmonės su negalia – 2 vietos prie įvažiavimo į Vingio parką ir 2 vietos prie estrados. Juose automobilius galima statyti visą parą nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių (stovėjimo vieta skirta tik Taisyklėse nustatytą skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turinčioms transporto priemonėms).

  • Kokia stovėjimo aikštelės zona?

Geltonoji zona: pirmadieniais-šeštadieniais nuo 8 val. iki 20 val. 1 val. – 0,60 Eur, o sekmadieniais – nemokamas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt