Atsinaujinančiame Vilniaus rajone bus įkurtas naujas neįgaliųjų dienos centras

Konvertuojamoje Vilkpėdės teritorijoje, kur vystomi nauji miesto kvartalai, statomi nauji daugiabučiai ir verslo centrai, kuriama ir socialinė infrastruktūra. Savanorių prospekte, buvusiame lopšelio-darželio pastate, bus įrengtos patalpos naujam „Vilties“ specialiosios mokyklos filialui.

„Vilkpėdė šiuo metu išgyvena virsmą, kurį įgyvendinus Vilniuje atsiras dar vienas išvystytas ir geidžiamas miesto kvartalas. Tam, kad rajonas galėtų pilnai funkcionuoti, rūpinamės infrastruktūros plėtra, o socialinių paslaugų užtikrinimas yra vienas kertinių sėkmingo miesto augimo elementų“, – sako Vilniaus miesto mero pavaduotojas Tomas Gulbinas.

„Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro filialas bus įkurtas Savanorių pr. 55. Tai bus modernus daugiau kaip 30 metų veikiančios įstaigos padalinys, po rekonstrukcijos pasikeis ir pastato išorė, ir vidus – patalpos bus įrengtos pagal šiuolaikinius ugdymo įstaigoms taikomus reikalavimus. Naująjį neįgaliųjų dienos centrą galės papildomai lankyti 20 mokinių. Šiuo metu tiek ikimokyklinio, tiek bendrojo ugdymo programose mokosi beveik 90 vaikų, dar 17 jaunų žmonių dalyvauja dienos centro programose.  

Naujosios mokyklos ir neįgaliųjų dienos centro statybos projektą valdanti Vilniaus vystymo kompanija šiuo metu yra paskelbusi viešąjį konkursą rangos darbams atlikti.

„Mūsų komanda dėjo daug pastangų, kad šios ugdymo įstaigos projektas pasisektų ir specialių poreikių turintiems vaikams pagerėtų sąlygos mokytis, ugdytis ir leisti laiką kartu“, – sako Vilniaus vystymo kompanijos Projektų vadovė Eimantė Andrijauskaitė.

Pagal pernai patvirtintą projektą bus išplėstas pirmas aukštas, įrengtos dvi mokymo klasės, poilsio ir užimtumo patalpos bei modernus specialiems poreikiams pritaikytas liftas. Planuojama pastatyti antrą aukštą, kuriame vaikai ilsėsis ir lankys raidą skatinančias šviesos ir judesio terapijas, praktines meninės raiškos veiklas pagal specialias programas.

Po rekonstrukcijos pastato plotas bus išplėstas daugiau kaip 300-ais kvadratinių metrų,   atsiras vietos atskiriems socialinio darbuotojo ir logopedo kabinetams, taip pat administracijai ir mokyklos renginiams. Centre galės dirbti 15 pedagogų ir specialistų.

Nuoroda į vykstantį rangos darbų konkursą: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2022-698538 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt