Žiemos švenčių festivalį sostinėje užbaigs Stačiatikių Kalėdos

Stačiatikių Kalėdos sostinėje

Sausio 7-ąją Katedros aikštėje Kalėdas švęs sostinės stačiatikiai. Prie eglės nuo 16 val. vyks šventinis koncertas, skambės sveikinimai stačiatikių ir sentikių bendruomenėms bei Vilniuje gyvenantiems ukrainiečiams.

„Sveikinu Lietuvos sentikius ir stačiatikius su senojo kalendoriaus Kalėdomis! – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Prieš demontuojant eglutę dar paminėsime šią šventę Katedros aikštėje, kur sveikinimo kalbą sakys ir iš Ukrainos atvykęs stačiatikių kunigas. Tie stačiatikių kunigai, kurie net gyvendami laisvoje Lietuvoje paklūsta Kremliaus agresiją laiminančiam Maskvos blogio vyskupui Kirilui, į renginį, be abejo, nekviečiami ir nepageidaujami. Į šventę šeštadienį kviečiu visus vilniečius, ypač sentikius ir stačiatikius, įskaitant ir atvykusius iš Ukrainos. Tegul pergalė ir taika ateina į geros valios žmonių namus.“

Viso pasaulio stačiatikybės puoselėtojai – nuo Rytų Europos, Azijos – iki Vidurio Rytų, Kalėdas švenčia pagal senąjį kalendorių – sausio 7 d. Tądien skamba kalėdinės giesmės, maldos namuose vyksta iškilmingos apeigos. Dieną prieš Kalėdas stačiatikiai taip pat švenčia Kūčias, ant stalo patiekdami 12  patiekalų. Kalėdų dieną po eglute ieškoma dovanų.

Stačiatikių Kalėdų šventės programa

Katedros aikštėje scenoje pasirodys tarptautinis vyrų choras „UNIA“, Eugenijus Chrebtovas, Igoris Jarmolenka, ukrainiečių folkloro ansambliai „Makivka“ ir „Kalyna“, baltarusių ansamblis „Žavaronački“, Rafailas Karpis, folkloro ansambliai „Verėja“ ir „Laduški“, vaikų šokio teatras „Angel Project“. Susirinkusius Katedros aikštėje pasveikins ir iš Kyjivo, Šv. Sofijos soboro, atvykęs svečias – tėvas Georgijus Kovalenka.

Nuo 2012 metų Vilniuje vykstanti stačiatikių Kalėdų šventė į Katedros aikštę suburia skirtingų konfesijų ir tautybių vilniečius, svečius, puoselėdama taikią daugiakultūrio miesto tradiciją.

Šventės organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus kultūros centras.

Meninis pasirodymas

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt