Grigiškiečiai išsiuntė 700 laiškų, kviesdami švęsti Vilniaus ir savo rajono jubiliejus

700 grigiškiečių kviečia 700 miestų ir miestelių švęsti Vilniaus septynišimtąsias ir Grigiškių šimtąsias jubiliejines sukaktis. Šiandien ranka rašyti laiškai-kvietimai su autentiškomis gyventojų mintimis apie Vilnių, Grigiškes ir artėjančias sukaktis pasklis po visą Lietuvą.

Keletą savaičių ant specialiai sukurto popieriaus ranka kvietimus rašė moksleiviai, įmonės, įstaigos, senjorai, kviesdami atvykti į Vilnių, bet nepraleisti ir Grigiškių gimtadienio. Jubiliejiniais metais kartu su Grigiškių kultūros centro komanda įgyvendinsime ne vieną dešimtį pačių gyventojų, įstaigų ir organizacijų siūlytų iniciatyvų“, – kviečia Grigiškių seniūnė Donata Lukašenkovienė.

Grigiškėse visus metus vyks daugybė Vilniaus 700-ojo ir Grigiškių 100-ojo gimtadienio renginių: bendruomeninių sociokultūrinių projektų, istorinių ekskursijų, freskų ant pastatų, meno festivalių, profesionalių parodų, koncertų, sporto varžybų. Pagrindinis Grigiškių šimtmečio renginys vyks liepos 6-ąją.

Ilgametė Grigiškių gyventoja Ona atskleidžia, ką parašiusi Akmenės krašto gyventojams: Šis laiškas iš Grigiškių Jus pasiekė neatsitiktinai. Džiaugsmingai noriu pranešti Jūsų krašto gyventojams apie artėjančias iškilmingas 2023 metų Vilniaus sukaktis. Sausio 25 dienos rytą Lietuvos širdis – Vilnius – atsibus sulaukęs 700 metų jubiliejaus. O išskirtinė Vilniaus miesto dalis, Grigiškės, tuo pačiu minės 100-ąjį miesto įkūrimo gimtadienį. Neabejoju, kad apie Vilnių žinote ne vieną istorinį faktą, esate apsilankę daugelyje mūsų muziejų, teatrų ir istorinį senamiestį. O ką esate girdėję apie Grigiškes be popieriaus fabriko? Ar žinojote, kad mūsų mieste yra unikalus, vienintelis toks visoje Rytų Europoje vandens akvedukas? Ar žinote, kad esame vienintelis Lietuvos miestas seniūnijos teisėmis? Ta proga kviečiu Akmenės krašto žmones švęsti kartu su mumis ir atvykti aplankyti Vilnių ir Grigiškes“ .

Grigiškių gyvenvietė, kuri gavo popieriaus fabriko įkūrėjo Grigo Kureco vardą, 2023-iaisiais švenčia savo įkūrimo šimtmetį. Tai vienintelis Lietuvoje miestas, esantis kito miesto, būtent Vilniaus, sudėtyje.

Visa informacija apie Vilniaus 700-ojo gimtadienio renginius – www.700vilnius.lt