Dienos socialinės globos namuose paslaugos vilniečiams tapo labiau prieinamos: praplėtus tiekėjų sąrašą, eilių nebeliko

Didėjant dienos socialinės globos namų paslaugų poreikiui Vilniaus mieste, nuo šiol šias paslaugas sostinės gyventojams teiks net 7 paslaugų teikėjai. Toks sprendimas užtikrina, kad gyvenimo kokybę gerinančių paslaugų vilniečiams nereikės laukti jos bus tiekiamos iš karto nuo sutarties sudarymo dienos. Pagerinus dienos socialinės globos paslaugų prieinamumą, yra išsaugoma galimybė senyvo amžiaus ir suaugusiems žmonėms su negalia ilgiau gyventi savo namuose.

„Miestas nuolat rūpinasi be pagalbos negalinčių išsiversti vilniečių gyvenimo kokybe. Nepaisant to, dar prieš dvejus metus, žmonės su negalia, norėdami gauti dienos socialinės globos paslaugos namuose, turėjo daugiau nei mėnesį praleisti laukiančiųjų eilėje. Siekdamas pagerinti dienos globos paslaugų namuose prieinamumą, miestas praplėtė šias paslaugas teikiančių tiekėjų sąrašą. Tokiu būdu neįgalieji reikiamą pagalbą namuose galės gauti nelaukdami eilėse, o nuo pat sutarties sudarymo dienos“, – sako mero pavaduotojas Tomas Gulbinas.

Dienos socialinės globos paslaugas namuose senyvo amžiaus ir suaugusiems asmenims su negalia teikusių įstaigų sąrašas prasiplėtė. Greta BĮ „Vilniaus miesto socialinių paslaugų centro“ ir VšĮ „Socialinių inovacijų ir mokslo centro“, gyventojams siūlomi dar 5 teikėjai: VšĮ „Priežiūra ir pagalba senjorams į namus“, Maltos ordino pagalbos tarnybos paslaugos, Lietuvos samariečių bendrijos Vilniaus skyriaus, VšĮ „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ ir VšĮ Integruotų sveikatos paslaugų centro Vilniaus padalinio darbuotojų pagalba.

Palyginti su 2021 metais, per 2022-uosius vilniečių, pageidaujančių gauti paslaugas iš BĮ „Vilniaus miesto socialinių paslaugų centre”, eilė  sumažėjo nuo 100 iki 27 gyventojų (t. y. 73 proc.). Nesutikus pasirinkti kito siūlomo paslaugų teikėjo, dienos socialinės globos paslaugų namuose gali tekti palaukti eilėje.

Savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickienė primena, kad dienos socialinės globos paslaugos namuose Vilniuje yra teikiamos gyventojams, kurie turi negalią ir kuriems nustatytas socialinių paslaugų poreikis.

„Socialinių darbuotojų dėka žmogus gauna visą reikiamą pagalbą namuose, yra pamaitinamas, jam atnešamas maistas, užtikrinama jo higiena ir teikiamos kitos paslaugos. Socialiniai darbuotojai taip pat organizuoja transportą, jeigu asmeniui reikia nuvykti į tam tikras įstaigas, konsultuoja, užtikrina turiningą laisvalaikį ir ugdymą, teikia kitą reikalingą pagalbą pagal poreikį“, – sako N. Buinickienė.

Norintys gauti dienos socialinės globos arba kitas socialines paslaugas, turi kreiptis į BĮ “Vilniaus miesto socialinių paslaugų centras” dėl šių paslaugų poreikio nustatymo. Daugiau informacijos galima rasti čia: https://www.spcentras.lt/dienos-socialine-globa/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt