Lyderystė ir sėkmės istorijos – jubiliejaus išvakarėse Vilnius kviečia į tarptautinę konferenciją „Champion Cities Summit 2023“

Jau po savaitės į Vilnių rinksis Europos miestų merai, lyderiai ir ekspertai – sostinės savivaldybė organizuoja tarptautinę konferenciją „Champion Cities Summit 2023: Champions Think Bold“.

Lyderiai susitiks Vilniuje 2023 m. sausio 24 dieną. Vilniaus 700-ojo gimtadienio išvakarėse Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksianti konferencija suteiks miestams platformą pasidalinti gerąja patirtimi ir idėjomis, kas padeda miestams tapti čempionais, bus diskutuojama apie miestų plėtrą, klimato kaitą, švietimą ir įvairovę kaip miesto stiprybę.

„Vilniaus 700 metų jubiliejus svarbus ne tik Lietuvai, bet ir visam Europos regionui, kuriame miestai vieningai remia tas pačias vertybes: demokratiją, žmogaus teises, lygias galimybes, o svarbiausia – kovą už laisvę, kurią šiuo metu kovoja Ukraina. Globalius iššūkius gali išspręsti tik drąsa lyderystei ir ryžtingi veiksmai. Todėl ir Vilniuje vyksiančiame Europos miestų susitikime pagrindinis dėmesys bus skiriamas lyderiams ir jų gerajai patirčiai, o tuo pačiu – tarptautinės partnerystės ir dialogo stiprinimui“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Konferenciją Vilnius organizuoja bendradarbiaudamas kartu su „Eurocities“, daugiau kaip 200 miestų jungiančiu tinklu 38 šalyse. Konferencijoje dalyvaus Lvivo meras Andriy Sadovyi, Rygos meras Mārtiņš Staķis, Varšuvos meras Rafał Trzaskowski, Reikjaviko meras Dagur Bergþóruson Eggertsson, Talino meras Mihhail Kõlvart, taip pat atstovai iš Vienos, Stokholmo, Paryžiaus, Gdansko, Oslo, Tamperės ir Podgoricos.

Po konferencijos dalyviai bus kviečiami diskutuoti apie miestų patirtis priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos, aptarti priemones, skirtas padėti Ukrainos miestų sunaikintos infrastruktūros atkūrimui. Tikimasi, kad diskusijoje galės dalyvauti ir pakviestas Kyjivo meras Vitalijus Kličko.

Iškart po konferencijos, sausio 25–28 dienomis, miestą nušvies Vilniaus šviesų festivalis – interaktyvios Lietuvos ir užsienio menininkų instaliacijos. Senamiestis, miesto centras, aikštės, parkai, tiltai ir bažnyčios atgis unikaliu šviesų dizainu. Todėl konferencijos dalyviai bus kviečiami neišskubėti ir pasimėgauti Vilniumi, pamatyti, kaip Lietuvos sostinė atnaujino įvairias miesto erdves, švęsdama 700-metį.

Daugiau informacijos rasite: https://championcities.lt/

Preliminari renginio programa

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt