Tarp Vilniaus mecenatų – jau dešimt sostinę auginančių iniciatyvų

Vilniaus mecenato vardas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Pasitikdama 700-ąjį jubiliejų, sostinė mecenato vardą suteikė dar dviem reikšmingoms miestą kuriančioms asmenybėms – išeivijos lietuviui kolekcininkui Henry Lazarus Gaidžiui už Lietuvos nacionaliniam muziejui dovanotą kolekciją ir „GV muziejaus“ įkūrėjui bei savininkui Gediminui Vaitiekūnui už skirtą finansinę paramą Vilniaus universiteto fondui. Lietuvos nacionaliniam muziejui suteiktas mecenuojamojo statusas.

„Geriausi pokyčiai ateina tuomet, kai patys imamės drąsiai kurti savo miestą. Vis daugiau verslo iniciatyvų įsilieja į ateities Vilniaus kūrimą per mokslą, meną, kultūrą. Tas indėlis leidžia nuolat stiprinti miesto intelektinį ir ekonominį kapitalą bei puoselėti senas vertybes“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Aktyvus JAV lietuvių bendruomenės narys, Baltimorės lietuvių namų-muziejaus kuratorius H. L. Gaidis Lietuvos nacionaliniam muziejui padovanojo beveik 359 tūkst. eurų vertės kolekciją, kurią sudaro daugiau kaip 50 metų kauptas unikalus ir gausus karinės ginkluotės, mundiruotės, kariuomenės atributų, archyvinių ir rašytinių šaltinių rinkinys.

VšĮ „GV muziejus“, kurio įkūrėjas bei savininkas – fizikas, verslininkas Gediminas Vaitiekūnas, skyrė 330 tūkst. eurų paramą Vilniaus universiteto fondui. 2016-aisiais veiklą pradėjęs pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje padeda iš užsienio į Vilnių pakviesti geriausius dėstytojus, mokėti stipendijas talentingiausiems studentams, stažuotis ir atnaujinti studijų programas bei mokslo bazes.

Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis sostinės įvertinimas už labai reikšmingą veiklą, kuri plėtoja ir augina miestą, kuria bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatina ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo. Vilniaus mecenatų vardai įrašomi į Mecenatų knygą, saugomą Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus mecenatų vardai jau yra suteikti knygų leidybos įmonių grupei „Alma littera“, verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, uždarajai akcinei bendrovei „Light Conversion“, kuriai atstovauja „Light Conversion“ valdybos pirmininkas, fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius, taip pat – bendrovei „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai bei verslininkui, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui, „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui, verslininkui Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą. Vilniaus mecenato vardas suteiktas ir Mariui Čiuželiui, o jo vardo labdaros ir paramos fondui – mecenuojamojo projekto statusas.

Mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Vyriausybės įsteigtos Mecenavimo tarybos siūlymus.

Visa infomacija apie Vilniaus mecenatus

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt