Vilnius 700 metų jubiliejaus sveikinimų laukia iš viso pasaulio

Meilė Vilniui, kuris švenčia 700 metų jubiliejų, vienija ne tik vietoje gyvenančius, bet ir po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius. Šiuolaikinės technologijos leidžia nepaisyti atstumų, tad linkėjimai sostinei plaukia iš viso pasaulio. Pasveikinti miestą ir jo žmones bei pasidalinti ne tik nuoširdžiais linkėjimais, bet ir kasdienybės Vilniuje akimirkomis kviečia specialiai gimtadieniui sukurta programėlė „Once in Vilnius“.

Siekia sukurti ilgiausią sveikinimą Vilniui

Madagaskaras, Tailandas, Švedija, Čekija, Ukraina, Lietuva – iš įvairių pasaulio vietų skrieja pirmieji sveikinimai sostinei, kuri sausio 25 d. švęs savo jubiliejų. Žinomi šalies muzikantai, atlikėjai, dailininkai, aktoriai, režisieriai, sportininkai, kultūros ir visuomenės veikėjai atsiliepė į išmaniosios programėlės „Once in Vilnius“ komandos kvietimą ir sveikina Vilnių su artėjančiu gimtadieniu, taip prisijungdami prie išskirtinės dovanos – ilgiausio sveikinimo miestui.

„Linkiu Vilniui, kad jis visada būtų ta vieta, į kurią norisi grįžti iš pasaulio kelionių“, – linki menininkas Algimantas Kriščiūnas. Kultūros atašė Švedijoje Liana Ruokytė Jonsson palinki lietuviškoms pavardėms nuskambėti tarp Nobelio premijos laureatų, „Saulės kliošas“ dėkoja, kad Vilnius yra multikultūrinis ir demokratiškas, o išlikti veržiam ir atviram miestui linki sportininkas Edvinas Krungolcas… Tai tik maža dalis linkėjimų, kuriuos jau galima pamatyti programėlėje „Once in Vilnius“ ar jos socialinių tinklų paskyrose. Bendrą visų, panorusių pasveikinti sostinę, sveikinimą organizatoriai žada parodyti minint jubiliejų – sausio 25 dieną.

Prisijungti gali kiekvienas

Programėlės vystytoja Živilė Diavara prie sveikintojų būrio kviečia prisijungti visus – vilniečius, Vilniaus fanus ir svečius. Tereikia atsisiųsti programėlę „Once in Vilnius“ ir iki sausio 22 dienos į ją įkelti savo nufilmuotus linkėjimus.

„Gerų žodžių niekada nebus per daug. Ir tai yra puiki galimybė ne tik pasveikinti miestą, jo žmones, bet ir palikti prasmingą palikimą ateities kartoms – kartu sukurti ilgametražį filmą apie Vilnių“, – ragina programėlės vystytoja Živilė Diavara.

Iš programėlės medžiagos sumontuos ilgametražį filmą apie Vilnių

Pasak Ž. Diavaros, ne tik sveikinimai, bet ir kiekvienas į programėlę įkeltas kadras pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi. Šių metų pabaigoje profesionalių režisierių komanda iš visos programėlėje patalpintos medžiagos atrinks 700 kadrų, iš kurių sumontuos filmą „Once Upon a Time in Vilnius“. Tai bus pirmas filmas šalies istorijoje, kuris turės tiek bendraautorių.

„Tikime, kad programėlė „Once in Vilnius“ taps mūsų kasdienybės dalimi ir padės suburti stipresnę vietos bendruomenę, kuri noriai dalinsis savo Vilniaus matymu ir gyvenimo jame akimirkomis. Taip ne tik vietos žmonėms, bet ir visam pasauliui tapsime patrauklesni, atskleisime neįtikėtiną savo sostinės žavesį, nes tikrai turime kuo didžiuotis”, – apie ambicingus planus pasakoja programėlės vystytoja Živilė Diavara.

Pernai rudenį startavusi programėlė „Once in Vilnius“ šiuo metu jau vienija daugiau nei 1600 vartotojų.

Sveikinimus galite pamatyti „Once in Vilnius“ YouTube paskyroje, grojaraštyje „Sukurkime ilgiausią sveikinimą Vilniui“: https://bit.ly/PasveikinkVilniu_sveikinimai

Nemokamą programėlę ,,Once in Vilnius” į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Google Play” ir „App Store” elektroninių parduotuvių.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite: www.onceinvilnius.com.

Projektas ,,Kartą Vilniuje“ yra skirtas Vilniaus 700 jubiliejui, kuris švenčiamas 2023 metais, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700” kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius”.  Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje www.700vilnius.lt