Kviečiame į tarptautinį performansų vakarą „The Shape of Things to Come“

Kviečiame į tarptautinį performansų vakarą „The Shape of Things to Come“, įvyksiantį sausio 26 d. nuo 19 val. „Lewben Art Foundation“ patalpose, įsikūrusiose adresu Bernardinų g. 6-12, Vilnius.

Lilian Hiob kuruojamas performansų vakaras suburs šešis menininkus iš įvairių šalių, kurie, pasitelkdami vaizduotę, šokį ir technologijas, nagrinės su dabartiniais mūsų pasaulietiniais rūpesčiais susijusius klausimus. Vakarą pradės Juliaus Pristauzo ir Cæcilie Heldt Rønnow inscenizacija, tęs dueto „Persona“ performansas, o baigs merginų grupė „New York“, surengsianti šokių vakarėlį.

Durys: 18.30 val.
Performansų pradžia: 19 val.

Įdomu stebėti, kaip istorija kartojasi, tačiau visada kiek iškreiptai. Įsivaizduojame ir bandome numatyti pokyčius ir galimas ateitis, tačiau, regis, įvykiai niekada nesiklosto tokia vaga, kokią prognozuoja mūsų loginis mąstymas, mokslinė fantastika, drąsiausios svajonės ar duomenų analizė; negalime remtis ir istorija bei turimomis žiniomis. Galiausiai tasai atsitiktinumu grįstas elementas, žmonijos taip atkakliai mėginamas pašalinti pažangos vilties vardan, paaiškėja esąs vienintelis neginčijamas, amžinai išliksiantis komponentas. Netikrumo laikais esame linkę įsivaizduoti galimas ateitis, visus hipotetinius „o kas, jei“ scenarijus, pokyčius, kurie išvestų mus iš dabartinės nelygybės kupinos, galios ir išteklių troškimu grįstos politinės, ekonominės, ekologinės ir technologinės pasaulio būklės; kažkur, kur geriau.

Šiame performansų vakare, pavadintame pagal Herberto George‘o Wellso mokslinės fantastikos romaną „Būsimųjų daiktų forma“ (angl. „The Shape of Things to Come“ (1933 m.)), regime ne naujo tobulo pasaulio viziją, o duobėtus ir anaiptol nelinijinius kelius bei klystkelius – neretai juokingus, pilnus keistenybių, nerimo, įvairiausių emocijų ir neįsivaizduojamų peripetijų, – galinčius atvesti mus prie kažko kito. Kažko geresnio? Kas žino.

Irdamiesi per šiuos visą pasaulį apėmusius rūpesčius ir trokšdami geresnės ateities, menininkai ves mus per lygybės, lyčių, technologijų, ekologijos ir politikos klausimus, tačiau sykiu, taikstydamiesi su šia, regis, niekuomet nesibaigsiančia sumaištimi, nepamirš ir pašokti.

Kuratorė – Lilian Hiob (Talinas, Estija)

Menininkai: Julius Pristauz (Viena, Austrija) ir Cæcilie Heldt Rønnow (Kopenhaga, Danija)
„Persona“ (Pire Sova ir Ando Naulainen) (Talinas, Estija)
„Niujorkas“ (Gretchen Lawrence ir Coumba Samba) (Londonas, Didžioji Britanija)