Sostinės mokyklose plėtojamas karjeros specialistų tinklas

Atnaujinta mokykla

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Karjeros, profesijos ir darbo rinkos aktualijomis sostinės moksleiviai gali pasikonsultuoti su karjeros specialistais. Per pusmetį Savivaldybei pavaldžiose bendrojo ugdymo įstaigose etatų skaičius išaugo nuo 86,6 iki 93,4. Šiuo metu užimta apie 30 proc. etatų ir šis skaičius sparčiai didėja.

2022-ųjų spalį Savivaldybė kartu su Europos socialinio fondo agentūra pasirašė bendradarbiavimo jungtinės veiklos sutartį, leisiančią dar mokyklos suole pažinti šių dienų darbo rinkos aktualijas. Karjeros konsultantai mokyklose stiprins jaunuolių profesinį orientavimą, patars ir padės apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi, karjeros plano.

Projektą „Karjeros specialistų tinklo vystymas“ vykdo Švietimo mokslo ir sporto ministerija. Jo metu bus bendradarbiaujama su Regioniniu karjeros centru, konsultuojančiu mokyklas, padedančiu organizuoti išvykas į įvairių profesinių sričių organizacijas ir įmones.

Savivaldybei pavaldžiose mokyklose bus siekiama užtikrinti ir sudaryti galimybes moksleiviams pažinti, įvertinti savo kaip asmenybės individualias savybes, kurios padėtų spręsti klausimus, susijusius su karjeros planavimu ir profesinės veiklos rinkimusi.