Atnaujintas trimatis sostinės žemėlapis – iš paukščio skrydžio pamatykite visą Vilnių

Vilnius atnaujino realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia pamatyti miestą iš paukščio skrydžio virtualiai. Žemėlapis skirtas vaizdingai ir aiškiai pristatyti miesto teritoriją, joje esančius pastatus bei žaliąsias erdves.

Sostinės vaizdas iš paukščio skrydžio

Pirmą kartą toks žemėlapis buvo parengtas 2019 m., o šiandien jame jau galima matyti 2022 m. situaciją ir įvertinti per tą laiką Vilniaus teritorijoje įvykusius pokyčius.

„Kaip specialistams priimti svarbius sprendimus, susijusius su konkrečia miesto vieta? Geriausia nuvykti į tą vietą ir joje pasivaikščioti. Bet jei tokių sprendimų per dieną reikia bent keleto? Būna dienų, kai turime peržiūrėti 20-30 projektų. Apvažiuoti visų vietų nesuspėtume. Tačiau šiuolaikiniai erdviniai žemėlapiai, didelės raiškos aerofoto nuotraukos leidžia labai detaliai patyrinėti šią vietą ir suprasti jos charakterį. Šiais įrankiais mielai naudojasi ir mieste projektuojantys architektai, bendruomenių nariai ir Vilniaus tyrinėtojai“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

UAB „Vilniaus planas“ atnaujino žemėlapį, kuriame atvaizduota visa Vilniaus miesto teritorija. Žemėlapis sudarytas iš didelio tikslumo aerofotografinių nuotraukų, kurios buvo padarytos skrydžių virš miesto metu. Tuo pačiu buvo atliktas itin detalus paviršiaus lazerinis LiDAR skenavimas (iki atspindinčių paviršių matuoti naudota impulsinio lazerio pavidalo šviesa), sudarytos įstrižo vaizdo (Oblique view) nuotraukos. Miesto centrinės dalies (250 kv. km) vaizdas žemėlapyje pateikiamas 5 cm tikslumu, o miesto pakraščiai (150 kv. km) – 8 cm tikslumu.

Aerofotografinė Vilniaus nuotrauka

Atsakingiems už infrastruktūrą bei miesto priežiūrą specialistams žemėlapis padeda paprasčiau, greičiau ir efektyviau įvertinti miesto erdves bei priimti sprendimus. Atnaujintame žemėlapyje sukurta galimybė į objektus žvelgti ne tik iš paukščio skrydžio, tačiau ir įstrižai iš visų pusių.

Per artimiausius mėnesius planuojama atnaujinti visus likusius 3D Vilniaus žemėlapius – realaus vaizdo modelį, 3D miesto maketą bei trimatį žemėlapį su atvaizduojamais projektiniais pasiūlymais ir techniniais projektais.

Erdvinį žemėlapį galite išbandyti čia.

Kitus 3D žemėlapius galite rasti čia.