Lazdynų baseinas oficialiai atvėrė duris

Vilniaus miestas oficialiai atvėrė naujo Lazdynų baseino duris – sostinės sportininkai išbandė baseino vandenį, o svečiams pristatytos moderniausio Baltijos šalyse baseino erdvės ir įranga, kurias jau šįvakar išmėginti galės visi vilniečiai ir miesto svečiai.

Lazdynų baseino atidarymas

Nuotr. Evaldo Čingos

Lazdynų baseinas įprastą veiklą pradės nuo 17 val. Komplekso lankytojai, kasose arba internetu įsigiję bilietus, galės išbandyti olimpinio dydžio, 10 takelių po 50 metrų plaukimo baseiną bei 8 takelių po 25 metrus nardymo baseiną su specialia oro pagalve. Šalia nardymo baseino taip pat įrengtas vienintelis toks Lietuvoje 10 metrų aukščio bokštas šuoliams į vandenį ir 7 tramplinai.

„Visi žinome, kad tai nebuvo lengvas projektas, bet šiandien jau galime švęsti. Puikią treniruočių bazę Vilniuje turės sportininkai, o dar svarbiau – galėsime visu tempu vykdyti visuotinio antrokų mokymo plaukti programą, netgi pasivejant tuos, kurių apmokymui anksčiau trūko baseinų. O šiaip – laukiami visi, ruoškimės maudymosi kostiumus. Ačiū visiems, kurių dėka šis puikus baseinas jau veikia“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Lazdynų baseino atidarymas

Nuotr. Evaldo Čingos

Vienu metu kompleksas talpins apie 700 lankytojų, o per metus iš viso galėtų būti parduota apie 4000 ilgalaikių narysčių. Skirtingais laikais baseine sportuos virš 300 atletų, plaukimo treniruotes nuo kovo lankys per 1000 vaikų, o rudenį prie jų prisijungs dar mažiausiai 1800 antrokų.

„Projektas buvo sudėtingas ir pažėrė ne vieną iššūkį, tačiau sporto ir vietos bendruomenės emocijos atperka viską. Rengiantis atidarymui kai kurie sportininkai netvardė emocijų, nes tokios sporto bazės Lietuvoje iki šiol nebuvo. Šiandien esame laimingi, kad galime jiems pasiūlyti tokią treniruočių bazę, kokios jie nusipelno. Tikiu, kad šis baseinas užaugins ne vieną vandens sporto čempionų kartą, o tai padaryti padės ir neįtikėtina trenerių komanda, tarp kurių – plaukikas Giedrius Titenis ir pirmasis jo mokytojas, buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas“, – sakė sporto klausimus sostinėje kuruojantis Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Lazdynų baseinas taps nuolatine sporto baze plaukikams, šuolių į vandenį sportininkams, vandensvydžio komandoms, penkiakovininkams bei triatletams. Kompleksas pritaikytas ne tik treniruotėms, bet ir sporto renginiams – jame bus rengiamos nacionalinės ir tarptautinės vandens sporto šakų varžybos, kurias galės stebėti iki 1200 žiūrovų.

„Sveikiname Vilniaus miesto bendruomenę su ilgai laukto baseino atidarymu. Tai šventinė diena ir visai Lietuvos vandens sporto šeimai – plaukikams, šuolininkams į vandenį, dailiojo plaukimo, vandensvydžio bei kitų disciplinų atstovams. Tikime, kad šis modernus baseinas ne tik skatins vilniečių fizinį aktyvumą ir sveikatinimą, bet ir prisidės prie Lietuvos plaukimo federacijai itin svarbių programų – mokymo plaukti, skendimų prevencijos ir aukšto meistriškumo sportininkų rengimo. Viliamės, kad kiti sporto infrastruktūros projektai į priekį judės sėkmingai, o baseinai vilniečiams taps dar labiau prieinamesni“, – kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Justas Kalinauskas. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant Vilniaus miesto savivaldybei ir Vidaus reikalų ministerijai. Lazdynų baseino projekto vykdymu rūpinosi UAB „Vilniaus vystymo kompanija“. Pagrindinis baseino rangovas – AB „Panevėžio statybos trestas“.

Lazdynų baseiną šiuo metu operuoja VšĮ „Active Vilnius“. Daugiau informacijos apie Lazdynų baseiną: www.lazdynubaseinas.eu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt