„Mažojo Šv. Kristoforo“ laureatų įsteigtas fondas įgyvendina ambicingus tikslus: planuojamos 10 moksleivių stažuotės Taivane

Mokyklos prieigos

Nuotr, Sauliaus Žiūros

Pirmąjį Europoje gimnazijos neliečiamojo kapitalo fondą įsteigę „Mažojo Šv. Kristoforo“ laureatai per metus jį išaugino dvigubai, Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleivius moko investuoti, o netrukus su Taivano atstovybe Lietuvoje, planuojama, pasirašyti 300 tūkst. eurų vertės sutartį dėl dešimties moksleivių stipendijų studijuoti Taivane.

Įkvepiantys pasiekimai

„Mažaisiais Šv. Kristoforais“ apdovanoti Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleiviai Justinas Balbierius ir Radvilas Pelenis 2022-aisiais įregistravo pirmąjį Europoje gimnazijos neliečiamojo kapitalo fondą – Vilniaus jėzuitų gimnazijos paramos fondą, mažiau nei per metus pritraukė ir surinko 120 tūkst. tūkstančių eurų vertės neliečiamojo kapitalo, subūrė 11 jų idėja patikėjusių kompetentingų steigėjų. Daugiau nei prieš metus įkurto neliečiamojo kapitalo fondo pasiekimai įspūdingi: jis pelningiausias Lietuvoje, kiek žinoma, lenkia ir fondus užsienio šalyse, o nuo praėjusių metų išaugo iki daugiau nei 200 tūkst. eurų. Be to, artimiausiu metu planuojama užbaigti projektą, leisiantį gimnazistams stažuotis užsienyje.

Vilniaus jėzuitų gimnazijos paramos fondo veikimo principas nesudėtingas: aukotojų suneštas neliečiamasis kapitalas investuojamas ir iš grąžos remiami prie bendruomenės gerovės ir inovacijų diegimo prisidedantys projektus. Paaukoti pinigai niekada neišleidžiami, o efektyviai „įdarbinami“, taip generuodami stabilią ilgalaikę grąžą gimnazijai.

Sėkmę lydi sunkus darbas

Jaunuoliai fondą kūrė norėdami įgyti žinių bei patirties ir prieš baigdami gimnaziją sukurti jai kažką prasmingo. Investavimu besidomėję ir pačių investicinį portfelį sėkmingai valdę moksleiviai tokį sukūrė ir gimnazijai.

Fondas leidžia ne tik papildomai uždirbti, didinti gimnazijos finansinį pajėgumą, bet ir moko jaunimą finansinio raštingumo, lėšų rinkimo, fondų valdymo, pardavimo, darbo etikos, įvairių papildomų iniciatyvų paramos ir jų įgyvendinimo.

„Labai smagu, kai įvertina, ypač Vilniaus miestas. Kita vertus, ne dėl apdovanojimų imamės darbų. Geriausia, kai įvertina tie, dėl kurių tą darai, bet, žinoma, tai, kad Vilniaus savivaldybė skyrė mums, moksleiviams, laiko, su mumis susitiko Vilniaus meras – išties smagu“, – komentavo J. Balbieris.

Pašnekovas pripažįsta: jų veikloje svarbi ir sėkmė, ir sunkus darbas.

„Tie, kurie sunkiai dirba, norėtų pasikuklinti ir pasakyti, kad tai sėkmė. Tie, kuriems pasisekė, mini vien sunkų darbą. Realybė tokia: sėkmės elementas egzistuoja, to negalima neigti, tačiau buvo įdėta labai daug mano, daugybės savanorių ar valdybos narių bei dalininkų darbo valandų. Manau, kad abu elementai svarbūs, tačiau tik sunkus darbas suteikia terpę sėkmei“, – mano pašnekovas.

Pamatai laimėjimams – dar mokyklos suole

Nepriklausomybės atkūrimo dieną „Mažojo Šv. Kristoforo“ statulėles Vilnius įteikia vienuolikai labiausiai kultūros ir meno, mokslo, sporto ir pilietiškumo srityse pasižymėjusių jaunųjų vilniečių. Nuo 2016-ųjų jau apdovanota daugiau kaip pusšimtis moksleivių. Tiesa, mokytojai, tėvai, treneriai ar aktyvūs vilniečiai turėtų suskubti – jaunųjų talentų pavardžių laukiama iki vasario 23-osios. Tam reikia užpildyti anketą. Kovo 11-ąją laureatai bus pagerbti iškilmingoje ceremonijoje.