Vaikai šokiais ir dainomis sveikino Vilnių

Ikimokyklinių įstaigų koncertas

© Saulius Žiūra

Vilniaus 700-ąjį gimtadienį mažieji vilniečiai švenčia kūrybiškai ir linksmai. Vasario 22 d. Vilniaus Rotušėje įvyko Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventinis renginys „Augu su Vilniumi“. Koncerte dalyvavo 21 Vilniaus miesto darželių bendruomenės – vaikai, tėvai, mokytojai, svečiai, savivaldybės atstovai.

„Spindinčios vaikų akys ir plačios šypsenos dar kartą įrodė, kad sostinės vaikai yra kūrybiški, aktyvūs ir laisvi Vilniaus ateities kūrėjai, o jų pasirodymai šiandien buvo pati gražiausia dovana mūsų mylimam miestui“, – mažųjų vilniečių pasirodymu džiaugėsi Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. Ji pakvietė mėgautis Vilniaus gimtadieniu vaikus, jų tėvus, mokytojus, įstaigų administracijas ir švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų visus šiuos metus.

Su gimtadieniu savo dainomis, šokiais Vilnių sveikino beveik 200 vaikų. Koncerto programoje skambėjo įvairių žanrų, stiliaus ir laikotarpių muzika: lietuvių liaudies dainos, renesanso epochos šokiai, XX a. žinomų vaikų kompozitorių  F. Viskanto, R. Bočkienės, J. Mackevičienės ir kt. kūriniai.

Šventiniame renginyje dalyvavo lietuvių, lenkų, žydų, rusų ir ukrainiečių vaikai, kurie koncertą praturtino nacionalinėmis dainomis ir šokiais. Dalyvių gausa bei tautybių įvairovė scenoje dar kartą įrodė, kad Vilnius yra atviras visiems, po Vilniaus stogais visada atsiras vietos visoms tautoms ir kultūroms. Renginio vedėjai kaminkrėtys Apolinaras ir katė viso renginio metu vaikus ir suaugusius lydėjo Vilniaus stogais ir supažindino su Vilniaus miesto istorija.

Koncerte pirmą kartą buvo atliktos specialiai Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui darželių muzikos mokytojų sukurtos dainos „Augu su Vilniumi“ (muzikos ir teksto autorė Judita Barzinskienė) ir „Gimtadienio diena“ (muzikos ir teksto autorė Ilona Žukienė).      

Renginį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinė taryba.

Koncertas "Augu su Vilniumi"

© Saulius Žiūra