Informacija apie Vilniaus savivaldybės nuosavybėn svarstomą perimti turtą

Vilniaus miesto savivaldybės tarybai ruošiamasi pateikti projektą dėl faktiškai valdomų gatvių ir Tauro kalno prieigų lietaus nuotekų tinklų perėmimo savivaldybės nuosavybėn.

Tarybai teikiamas projektas dėl gatvių, kurios iki 1998 m. buvo Vilniaus miesto teritorijoje, perėmimo savivaldybės nuosavybėn. Vadovaujantis valstybės turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn įstatymu, į sprendimo projektą įtrauktos beveik 900 gatvių, taip pat Tauro kalno su prieigomis lietaus nuotekų tinklai ir V. Kudirkos g. lietaus nuotekų tinklai nuo Z. Sierakausko iki Pamėnkalnio g.

Šio projekto poreikis atsirado nes 1997 m. šalies Vyriausybei perdavus gatves Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn, Registrų centras atsisakė tarybos sprendimo projekte išvardytų gatvių ir tinklų registracijai VMSA vardu, o tai apsunkina susisiekimo infrastruktūros bei inžinerinių tinklų plėtrą. Tikimasi, kad po svarstymų tarybai priėmus projektą, bus galima baigti faktiškai valdomų gatvių registraciją VMSA vardu ir ateityje lengviau spręsti susisiekimo infrastruktūros priežiūros ir plėtros klausimus.

Su Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo projektu ir jo priedu prašoma susipažinti čia:

Aiškinamasis raštas

PRIEDAS Gatviu trasos

Sprendimas