Dalyvaukite Nacionalinėje finansinio raštingumo dienoje

Finansiniai sprendimai lydi mus kiekviename žingsnyje – nuo asmeninio biudžeto sudarymo, gebėjimo taupyti iki investavimo ar paskolos ėmimo. Balandžio 14-ąją Lietuvos bankas kviečia minėti Nacionalinę finansinio raštingumo dieną, nes finansiškai raštingas žmogus priima labiau apgalvotus finansinius sprendimus, o tai kuria naudą tiek pačiam asmeniui, tiek ir valstybei.

Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vasarį atliktas sociologinis tyrimas rodo, kad beveik pusė Lietuvos gyventojų savo finansinio ir ekonominio raštingumo lygį vertina vidutiniškai. Dauguma žmonių supranta, kad žinių ir įgūdžių jiems trūksta.

Balandžio 10–17 dienomis Lukiškių aikštėje vilniečius ir miesto svečius Lietuvos bankas kvies aplankyti interaktyvią koloną, kur kiekvienas paspaudęs mygtuką gaus finansinio raštingumo dienos simbolio – aitvaro ženkliuką.

Nuo balandžio 14-osios Lietuvos banko Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8, Vilnius), Lietuvos banko rūmuose Kaune (Maironio g. 25) ir virtualiai veiks edukacinės veiklos finansinio raštingumo temomis. Mokiniai turės galimybę ne tik išgirsti apie pinigų istoriją ir reikšmę kasdieniame gyvenime, bet ir įgyti svarbių finansinio raštingumo įgūdžių. Norintiems dalyvauti šiose veiklose būtina registracija.

Visą balandį finansų vėjo gūsis pasieks visos Lietuvos namus, įstaigas ir organizacijas – Lietuvos bankas kviečia lankstyti Nacionalinės finansinio raštingumo dienos simbolį – aitvarą. Kūrybines dirbtuves tėveliai gali įsirengti tiesiog namuose, mokykloje ar kitoje vietoje ir jų metu su vaikais kalbėtis apie finansus, o įstaigų ir organizacijų darbuotojai gali gerai praleisti laiką diskutuodami apie finansinio raštingumo svarbą

Plačiau apie Nacionalinę finansinio raštingumo dieną>>https://www.lb.lt/lt/veiklu-gusis