„DUOday“ iniciatyva

Gegužės 25 – birželio 2 dienomis Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyksta „DUOday“ – diena, kai įmonės ir organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones, turinčius negalią, išbandyti naujas profesijas ir darbus. Šiais metais iniciatyva vyksta net 18 Lietuvos miestų, į ją įsitraukė pusšimtis Lietuvos darbdavių. „DUOday“ gali dalyvauti visi darbdaviai – nuo gamyklos iki miesto bibliotekos. Svarbu, kad negalią turintis žmogus turėtų galimybę atvykti į organizaciją ir praleisti dieną darbo aplinkoje. Per trejus metus į „DUOday“ iniciatyvą įsitraukė daugiau nei šimtas mūsų šalies organizacijų: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Švedijos Karalystės ir Prancūzijos ambasados, „Swedbank“, „Telia Lietuva“, „Western Union Lithuania“, „Decathlon Lietuva“, „Lietuvos paštas“, „Rimi Lietuva“, „Yara Lietuva“, „CV-Online LT“, „McDonald’s“, Vilniaus universitetas ir daug kitų verslo įmonių, visuomeninių ir viešojo sektoriaus organizacijų.

Šiemet pirmą kartą prie iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija. Du iniciatyvos dalyviai praleido vieną dieną Savivaldybėje, čia padirbėjo kaip Socialinių paslaugų skyriaus vyriausieji specialistai, susitiko su vicemere Simona Bieliūne ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickiene.

Dalyvaudami iniciatyvoje „DUOday“ ne tik suteikėme jos dalyviams naujų įgūdžių bei įspūdžių, bet ir patys įvertinome jų stipriąsias puses ir gebėjimus, kurie galėtų būti pritaikyti organizacijos veikloje, įgijome praktinių žinių apie darbo vietų ar paslaugų pritaikymą žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, aptarėme ir sugeneravome idėjų bendradarbiavimui ateityje.