Eismo pakeitimai Laisvės pr. – Viršuliškių g. sankryžoje

šviesoforas su žalia rodykle

Šių metų balandžio mėnesį JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) eismo organizavimo skyriaus specialistai, norėdami įvertinti transporto srautų pralaidumą ir sankryžų saugumą, Vilniuje atliko transporto srautų tyrimą. Įvertinus jų rezultatus buvo nutarta pagerinti Viršuliškių g. ir Laisvės pr. sankryžos ties prekybos centru „Mada“ veikimą. Nuo šiol važiuojant Viršuliškių g. nuo Šešuolių g. pusės, pirma eismo juosta yra skirta tik posūkiui į dešinę, o antra eismo juosta – važiavimui tiesiai ir į kairę.

Iki šiol sukantiems į dešinę (į Laisvės pr. link Spaudos rūmų), reikėjo praleisti pėsčiuosius ir tai dažnu atveju trikdė transporto priemonių važiavimą tiesiai. Tad atlikus eismo organizavimo pakeitimus, šioje atkarpoje transportas, norintis judėti tiesiai link Ąžuolyno g., galės keliauti be kliūčių.

Tiesa, į dešinę sukančiam transportui dar įrengta ir papildoma sekcija, kurios metu dešinys posūkis yra visiškai apsaugotas. Šis sprendimas turėtų sumažinti eismo įvykių rizikas, nes dalis transporto galės išvažiuoti saugiai, o kita dalis – važiuoti jau esant įprastam žaliam šviesoforo signalui, praleidžiant pėsčiuosius. Transportui, sukančiam į kairę link Pašilaičių mikrorajono, galimybė atlikti posūkį yra kartu su tiesiai važiuojančiomis transporto priemonėmis.

JUDU atsakinga už viešojo transporto paslaugų organizavimą, automobilių stovėjimo infrastruktūrą mieste ir darnių keliavimo būdų skatinimą. Viešojo transporto paslaugomis 2022-aisiais kasdien naudojosi daugiau kaip 170 tūkst. keleivių, kurie keliones troleibusu ar autobusu šiemet įvertino 8,32 balais iš 10, o tai – aukščiausias įvertinimas nuo 2019-ųjų. Įmonė taip pat užtikrina sklandų miesto eismo organizavimą ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe diegia inovatyvius sprendimus.