Prasidėjo pagrindinis mokinių priėmimo etapas į sostines mokyklas

E. sistemoje į sostinės mokyklas naujiems mokslo metams iš viso užregistruoti 22.500 moksleivių prašymai.

Prašymus elektroniniu būdu turėjo pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę, toje pačioje mokykloje.

Šiuo metu jau yra išsiųsti kvietimai vaikams, kurie pretendavo mokytis mokyklose, vykdančiose priėmimą konkurso būdu arba įgyvendinančias specializuoto ugdymo krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus. Gautus kvietimus svarbu patvirtinti iki š. m. birželio 6 d., nepatvirtinus kvietimo iki nurodyto laiko kvietimas atšaukiamas. Taip pat gyventojai jau gavo pirmus kvietimus ir į teritorines ugdymo įstaigas.

Klasė mokykloje

Sauliaus Žiūros nuotr.

Gautus kvietimus, kurie buvo išsiųsti  birželio 5 d. į teritorines ugdymo įstaigas, tėvai  e. sistemoje gali  patvirtinti iki birželio 9 d. 15 val. Šių kvietimų tvirtinimas vyks etapais: I etapas – birželio 5–6 d., II etapas – birželio 7–9 d.  Primenama, kad  birželio 7 d. nuo 00:00 iki 16:30 gauti kvietimai bus nematomi, tačiau išliks galioti toliau.

Jeigu negautas nei vienas kvietimas, ar norima sulaukti papildomų kvietimų, prašoma palaukti birželio 7 d., kai bus siunčiami pakartotiniai kvietimai, papildomus kvietimus patvirtinti galima birželio 7–9 d.

Jeigu nurodytu laiku nebus patvirtintas nei vienas gautas kvietimas, birželio 9 d.  15:30 val. e. sistema automatiškai patvirtins tą mokyklą, kuri prašyme yra nurodyta aukštesnėje pozicijoje ir kuri yra atsiuntusi kvietimą mokytis.

Primenama, kad elektronines sutartis su ugdymo įstaigomis gyventojai gali pasirašyti per 30  kalendorinių dienų nuo gauto kvietimo patvirtinimo, vėliau sutartis ir išsiųstas mokyklos kvietimas bus panaikintas.

Apie priėmimą tėvai informuojami ir elektroniniu būdu bei informaciją mato e. registracijos sistemoje. Mokiniai, kurie prieš tai nurodytu laikotarpiu nebus gavę nei vieno kvietimo  mokytis  ar nebuvo pateikę prašymo gali nesijaudinti, nes priėmimas mokytis bus tęsiamas. Birželio 10–12 d. kvietimo negavusiems siūloma pakoreguoti savo anksčiau pateiktą prašymą, o nepateikusiems jį pateikti. Pasirinkti ugdymo įstaigas bus galima iš visame Vilniaus mieste likusių laisvų ugdymosi vietų.

Plačiau su mokinių priėmimo grafiku galima susipažinti adresu https://vilnius.lt/grafikas.

Daugiau informacijos:  tel. 1664