Sostinės savivaldybė steigs „Vilniaus naktinį biurą“

Vilniaus miesto savivaldybė steigs įstaigą, kuri rūpintųsi sostinės naktinio gyvenimo kokybe ir saugumu. Skaičiuojama, kad naktinės ekonomikos sektoriuje dirba reikšminga vilniečių dalis. Savivaldybės teigimu, šią sritį būtina strategiškai organizuoti, kad būtų užtikrintas visavertiškas miesto bendruomenių ir organizacijų įsitraukimas.

Naktinio Vilniaus vaizdas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinės taryba pritarė projektui, kuriuo būtų įsteigta viešoji įstaiga „Vilniaus naktinis biuras“.

Šios įstaigos pagrindinė paskirtis – didinti Vilniaus miesto naktinio gyvenimo kokybę ir saugumą, skatinti socialiai atsakingą ekonominį vystymąsi visą parą ir užtikrinti tvarią kultūrinės veiklos infrastruktūros plėtrą.

„Naktinis miesto gyvenimas yra neatsiejama sostinės ir visų didmiesčių dalis, todėl siekiame skatinti šią sritį, kad ji būtų vystoma saugiai, atsakingai ir suteiktų didžiausios naudos įvairiems kūrėjams, organizacijoms ir juo labiau sostinės gyventojams“, – teigia Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

Nauda ne tik finansinė

Savivaldybės skaičiavimu, nuo 2001 m. iki dabar, daugiau nei 60 miestų visame pasaulyje yra įsteigę naktines komisijas, naktinius merus ar kitais būdais rūpinasi naktinės ekonomikos palaikymu ir klestėjimu. Dažniausiai tai –  didmiesčiai ir sostinės, kurios siekia užtikrinti savo naktinio gyvenimo saugumą, ekonominį vystymąsi ir kultūrinį gyvybingumą.

Naktinio Vilniaus vaizdas

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Skaičiuojame, kad daugiau nei 6 proc. vilniečių dirba naktį veikiančiuose įstaigose ar įmonėse: baruose, naktiniuose klubuose, koncertinėse įstaigose. Tokia veikla kasmet generuoja daugiau nei 165 mln. eurų pajamų. Manome, kad atsižvelgiant ne tik į finansinę naudą, strategiškai valdoma, naktinė ekonomika gali įtraukti miesto bendruomenes, mažinti piko valandos spūstis, gerinti viešąjį saugumą ir atnešti kitų naudų miestui“, – sprendimo naudas vardija S. Bieliūnė.

Numatytas platus veiklų spektras

Įstaigos tiksluose numatyta skatinti ir plėtoti ekonomines bei kultūrines veiklas naktimis, didinant miesto socialinę ir kultūrinę vertę, gerinant miesto įvaizdį bei patrauklumą.

Taip pat informuoti naktinės kultūros vietų lankytojus, didinti jų sąmoningumą dėl psichoaktyvių medžiagų vartojimo, saugaus elgesio ir kitais aktualiais naktinės kultūros klausimais.

Prisidėti prie triukšmo valdymo klausimų sprendimo, stiprinti sostinės naktinės ekonomikos srityje dirbančių įstaigų, įmonių ir organizacijų atstovų kompetencijas, skatinti jaunųjų kūrėjų veiklas, išgirsti ir atsižvelgti į visų sostinės bendruomenių, organizacijų interesus.

Naktinio Vilniaus vaizdas

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Ne paslaptis, kad pastaraisiais metais vyko nemažai konfliktų tarp sostinės gyventojų ir naktinės kultūros vietų savininkų, organizatorių. Manome, kad tokia įstaiga paskatintų dialogą tarp visų suinteresuotų pusių, ieškant geriausio sprendimo ir kompromisų. Todėl vienas iš įmonės tikslų – sutelkti visas suinteresuotas puses konstruktyviai diskusijai įvairių komisijų posėdžiuose, kur priimami svarbiausi sprendimai, lemiantys tolimesnę gyventojų, organizacijų ir kitų miesto gyvenimą formuojančių dalyvių veiklą ar gerbūvį“, – sako Vilniaus miesto vicemerė S. Bieliūnė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]