Turto bankas kviečia vilniečius prisidėti prie ministerijų miestelio kūrimo

Turto bankas rengiasi skelbti architektūrinį-urbanistinį konkursą planuojamo ministerijų miestelio teritorijai ir kviečia vilniečius į apklausą. Apklausos metu surinkti pasiūlymai, miestiečių prioritetai bus įtraukti į bendrą medžiagą, teikiamą architektams.

Ministerijų miestelio projektas įgyvendinamas vadinamajame A. Goštauto g. kvartale. Buvusių mokslo institutų pastatai bus pritaikomi ministerijų veiklai, numatoma statyti ir naujus statinius. Kvartalą ketinama baigti vystyti 2028 m.

„Ministerijų pirmuosius aukštus ketinama atverti visuomenei, bus projektuojamos viešosios erdvės. Kvartalas keisis iš esmės, todėl mums, prieš baigiant rengti architektūrinio-urbanistinio konkurso sąlygas, itin svarbu sužinoti ir miestiečių lūkesčius šiam kvartalui“, – aiškina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Gyventojų apklausa internete vyks dvi savaitės, vėliau rezultatai apibendrinti ir pridėti prie planuojamo architektūrinio-urbanistinio konkurso medžiagos.

Architektūrinį-urbanistinį konkursą ketinama skelbi liepą, o nugalėjusi kvartalo vizija paaiškės 2024 m.

Pastatai iš viršaus

Apklausos miestiečiams nuoroda: https://forms.office.com/e/zVrfQW4SVm

Šiuolaikiškos darbo sąlygos ir naujas miesto kvartalas

Turto bankas viešai yra pristatęs pirmojo ministerijų miestelio pastato, A. Goštauto g. 11, projektinius pasiūlymus. Seną instituto pastatą Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Pastatą būtų galima kirsti visiems norintiems ir iš A. Goštauto gatvės patekti į ateityje projektuojamą mečetės skverą. Antras ir paskesni aukštai būtų deleguoti ministerijų veiklai – antrajame aukšte siūloma įrengti trijų ministerijų priimamuosius, kiekviename aukšte projektuojamos bendros susirinkimų erdvės, stacionarios ir alternatyviosios darbo vietos.

A.Goštauto gatvės kvartalas sovietų valdžios pastatytas istorinėje Vilniaus vietoje – Totorių Lukiškėse. Čia dar apie XV amžių pradėjo kurtis į Lietuvą atvykę totoriai, vėliau veikė mečetė, prie jos būta kapinių. 11-uoju numeriu pažymėtas pastatas pastatytas brutaliai nugriovus totorių mečetę. Siekiant įamžinti istorinę atmintį, tariantis su Lietuvos totorių bendruomene, remontuojant pastatą numatytas realaus dydžio mečetės reljefinis įspaudas-iškarpa.

Kitiems dviems jau stovintiems kvartalo statiniams – A. Goštauto g. 9 ir 12, taip pat ketinama skelbti atskirus viešuosius konkursus. Šių pastatų fasadai taip pat turės būti priderinti prie bendros architektūrinės vizijos.

„Siekiame, kad kvartale kartu kurtų 3-4 architektų ir projektuotojų komandos, kurių darbų darną ir integralumą užtikrintų architektūrinio konkurso nugalėtojas“, – aiškina M. Sinkevičius.

Visą ministerijų kvartalą išvysti ketinama 2028 m. Čia įskurtų 9 ministerijos ir kitos biudžetinės įstaigos. Viso projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.

Daugiau informacijos apie kvartalo vystymą: https://turtas.lt/isskirtiniai-projektai/konversija/

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.