Pratęstas „Kuriu Vilnių“ projekto paraiškų teikimo terminas

Menininkai, aktyvūs vilniečiai bei verslo atstovai kviečiami dalyvauti programoje „Kuriu Vilnių“ ir teikti elektronines paraiškas  iki birželio 21 d. finansavimui gauti. Vienam projektui maksimali skiriama suma – 70 tūkst. eurų. Teikti galima ne daugiau kaip tris paraiškas, jos negali būti finansuojamos kitų rėmimo programų, neturi būti reklaminio pobūdžio.

Meno idėjas galima siūlyti visam miestui, išskyrus Senamiestį ir dalį Naujamiesčio. Meno kūrinių ypač laukiama gyvenamuosiuose rajonuose – Grigiškėse, Baltupiuose, Žirmūnuose, Vilkpėdėje, Markučiuose ir kt.

Programos „Kuriu Vilnių“ pakviesti menininkai sostinės viešosioms erdvėms jau yra sukūrę 40 unikalių meno projektų. „Kuriu Vilnių“ suburia miestui neabejingus menininkus, turinčius ambicijų pasiūlyti savitų idėjų netikėtoms sostinės gyvenamųjų rajonų erdvėms ir taip atskleisti vietos identitetą, kartu ir papuošti miestą. Menininkų projektams įgyvendinti šiemet bus paskirstyta 500 tūkst. eurų.

Menas viešose erdvėse kuria miesto veidą, o miestas tampa meno kūriniu, kurį atrasti galima ne tik Senamiesčio galerijose, bet ir nuo centro nutolusių miesto rajonų kiemuose. Sprendimas meną iš miesto centrinių gatvių perkelti į gyvenamuosius rajonus atskleidžia ne tik jų kultūrinį potencialą, tačiau iki tol buvusioms beveidėms miesto viešosioms erdvėms suteikia išskirtinumo, o vilniečiai menu gali mėgautis tiesiog savo daugiabučio kieme ar šalia esančiame parke.

„Kuriu Vilnių“ teikiamos idėjos turėtų skatinti teigiamus estetinius ir socialinius vietos bendruomenės pokyčius, burti gyventojus, gyvinti aplinką, aktyvinti verslo dalyvavimą, kūrybiškai atnaujinti teritorijas, skatinti diskusijas miesto meno tema. Projektas suteikia galimybę kūrybines idėjas įvairiose meno srityse įgyvendinti platesniam meno kūrėjų ratui.

Tarp laukiamų finansuoti meno kūrinių:

– įvietinto meno kūriniai – erdviniai ir plokštuminiai kūriniai: skulptūra, objektas, instaliacija, sienų tapyba ar kiti, kurie sukurti konkrečiai urbanistinei ar gamtinei miesto aplinkai;
– multimedijų kūriniai – kūriniai, apjungiantys įvairių medijų elementus: garso, vaizdo, judesio ar kitus;
– dalyvaujamasis ir bendruomeninis menas – į bendruomenę orientuotas arba dialogo menas, kuriamas remiantis bendruomeninės aplinkos praktikomis arba generuojamas bendruomenės, apimantis edukacines veiklas visuomenės supratimui apie meną gilinti;
– kitų rūšių meno kūriniai – šiuolaikinių technologijų priemonėmis sukurti meno kūriniai, originalaus dizaino projektai.

KURIU-VILNIU

Konkurso dalyvių idėjas vertins nepriklausoma ekspertų komisija, sudaryta iš visuomenei žinomų kompetentingų vaizduojamojo meno, architektūros, menotyros, kultūros paveldo ir kitų specialistų.

Finansavimą gavę meno projekto autoriai įsipareigos jį įgyvendinti ne ilgiau kaip per 18 mėn. nuo sutarties pasirašymo dienos.

Panašūs miesto meno rėmimo projektai vykdomi ir kituose, šiuolaikiniu menu garsėjančiuose miestuose – Londone, Niujorke, Čikagoje ir kitur.

Su ankstesniais „Kuriu Vilnių“ projektais galima susipažinti čia: