Sulaukta rekordinio „Sugrįžtu mokyti“ ir „Ateinu mokyti“ dalyvių skaičiaus

Vilniaus miesto savivaldybė ir „Edu Vilnius“ šį pavasarį kvietė prie mokytojų bendruomenės prisijungti pedagoginį išsilavinimą turinčius, tačiau mokykloje nedirbančius specialistus.  O pagal naują programą „Ateinu mokyti“ buvo kviečiami ir neturintys pedagogo kvalifikacijos, bet jaučiantys, jog mokytojo kelias – širdį traukiantis pasirinkimas.

Taip šiemet prie jau ketvirtus metus įgyvendinamos programos „Sugrįžtu mokyti“ prisijungė programa „Ateinu mokyti“.

Abi kartu jos pritraukė rekordiškai didelį kandidatų skaičių – gautos net 79 paraiškos. Po motyvacinio pokalbio į šias programas pakviestas iš viso 61 dalyvis. Iš jų 9 planuoja dirbti tiksliųjų mokslų pedagogais, 12 – humanitarinių, 8 – pradinių klasių mokytojais, taip pat po keletą būsimų pedagogų galvoja apie karjeros specialisto, ikimokyklinio ugdymo ir kitas sritis. „Ateinu mokyti“ programos dalyviai taip pat pretenduoja dalyvauti ir studijose pedagogo profesinei kvalifikacijai įgyti, kurias finansuos Vilniaus miesto savivaldybė.

„Šiandien nuolat kalbame apie pedagogų trūkumą ir Vilniaus miestas imasi pačių įvairiausių priemonių, kad šią problemą spręstume. Abi šios programos yra svarus indėlis ir tikrai džiugina augantis norinčiųjų ateiti į mokyklas skaičius. Be šių programų Vilniaus miestas taip pat siūlo pagalbą pradedantiems mokytojams, reikalingas nemokamas studijas, 300 eurų išmokas, nemokamą viešąjį transportą ir kitas priemones“, – sako „Edu Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė.

Birželio pradžioje jau įvyko du pirmieji susitikimai su atrinktais programos dalyviais. Šiuose mokymuose dalyvavo net 42 į mokyklas ateiti ar sugrįžti ketinantys mokytojai. Besiruošiantieji pedagogo darbui išklausė lektorės psichologės Astos Blandės mokymus „Mokytojo psichologinis atsparumas“ bei dalyvavo dr. Eglės Pranckūnienės užsiėmime „Mokytojo tapatumas. Mokytojo veiklos piramidė. Klasės valdymas“.

Psichologė Asta susitikimo metu paprašė pasidalinti kas programų dalyvius neramina ruošiantis darbui mokykloje. Būsimi mokytojai nerimauja dėl santykio su vaikų tėvais, jų požiūrio į naujai atėjusį pedagogą, bijo netekti kantrybės, išsisemti, formalumų, biurokratinės naštos, apie kurią daug kalbama ir rašoma – tai keletas pagrindinių programų dalyvių baimių.

Šie mokymai – tik pradžia visos mokymų programos, kurią sudaro 7 dienų vasaros mokymai-pasirengimas darbui mokykloje. Dar 5 užsiėmimus mokytojai turės rugpjūčio mėnesio pabaigoje. O pradėjus darbą mokykloje dalyvaujančių šiose programose laukia ne tik profesinė mokytojų konsultantų pagalba pagal dalykų grupes, bet ir individualios psichologo supervizijos, refleksijos dienos bendraminčių būryje bei įvairūs mokymai ir susitikimai.

Subūrus mokytojus į bendraminčių tinklą, teikiant jiems padrąsinimą ir savalaikę individualizuotą pagalbą tikimės, kad pavyks išsklaidyti mokytojų turimą nerimą. Visos programų organizuojamos veiklos organizuojamos siekiant  stiprinti pedagogines, psichologines bei dalykines dalyvių kompetencijas.

Praėjusiais metais programoje „Sugrįžtu mokyti“ dalyvavo 20 žmonių, kurie sugrįžo dirbti į mokyklas.