Dėl aukšto gaisringumo lygio kai kuriuose miškuose prašoma nesilankyti

Artimiausiu metu ir toliau prognozuojami sausi orai, todėl miško gaisrų pavojus itin išaugęs. Vilniaus kaimyninėse miškingose teritorijose susiklostė ypač nepalanki situacija – Nemenčinės regioninio padalinio teritorijoje šiuo metu vyrauja V miškų gaisringumo klasė.

Miškininkai ir ugniagesiai kreipiasi į vilniečius, ragindami laikinai nesilankyti VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio teritorijos miškuose, esančiuose Vilniaus miesto ribose.
Dažniausia gaisrų priežastis – neatsakingas miško lankytojų elgesys – palikti be priežiūros ar ne vietoje kūrenami laužai, netinkamai naudojamos kepsninės ar numestos nuorūkos. Miškuose net ir ne tokiu ekstremaliu metu visada buvo draudžiama kurti laužus (kur nėra įrengta laužavietė) ir naudoti atvirą ugnį, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Šiuo sudėtingu gamtai laikotarpiu prašoma ypatingai laikytis taisyklių, saugumo ir paisyti laikinų draudimų. Pasikeitus oro sąlygoms ir sumažėjus miškų gaisringumui, laikinasis ribojimas bus atšauktas.

Pamačius gaisrą miške, būtina nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Už miško naikinimą arba žalojimą, jį padegus arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat sukėlus kitokį miško gaisrą arba jo išplitimą, tenka susimokėti 560-1200 Eur baudą. Taip pat reikia atlyginti ir aplinkai padarytą žalą.