„Vilniaus vandenys“ tęsia jau tradicija tapusią vasaros kampaniją: restoranai ir kavinės vėl nemokamai dalins vandenį iš čiaupo

Didžiausia šalyje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ jau trečią vasarą iš eilės kviečia įvairių verslų atstovus parodyti lyderystę ir prisijungti prie įmonės inicijuojamos kampanijos. Kampanijos metu ją palaikantys maitinimo paslaugas teikiantys verslai savo klientus kvies nemokamai pasivaišinti stikline vandens iš čiaupo.

Kaip ir kasmet, bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovai kampaniją palaikantiems verslams, kurie savo lankytojus ar klientus vaišins nemokamomis stiklinėmis vandens, žada taikyti vandens kompensavimo metodiką. Kiekvienai prie kampanijos prisijungusiai kavinei ar restoranui bendrovė kompensuos po 2 kub. metrus vandens.

„Šie metai Vilniui ypatingi – dėl minimo 700 metų jubiliejaus ir įvairių jam skirtų renginių šalies sostinę renkasi aplankyti ne tik kitų Lietuvos miestų gyventojai, bet ir užsienio svečiai. Pavaišinti atvykusius vienu iš mūsų miesto turtų, nemokama stikline Vilniaus vandens iš čiaupo – sąmoningo ir gamtai draugiško miesto ženklas. Kviečiu jungtis prie kampanijos ir suteikti progą vilniečiams ir miesto svečiams atsigaivinti kokybišku, sveiku ir skaniu vandeniu iš čiaupo“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

„Vilniaus vandenys“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, praėjusiais metais prie vandens iš čiaupo skatinimo kampanijos pakvietė prisijungti ir kitas savivaldybes bei jose veikiančias vandentvarkos įmones. 2022-aisiais prie šios iniciatyvos prisijungė 8 vandentvarkos paslaugas teikiančios įmonės ir 80 įvairių verslų, tikimasi, jog šiais metais prisijungusių prie kampanijos skaičius bus dar didesnis.

Vanduo iš čiaupo

„Didžiuojamės, jog prieš porą metų mūsų įmonės parodyta lyderystė gyventojų, verslų atstovų ir kitų miestų kolegų buvo sutikta su stipriu palaikymu. Po trejų metų ši kampanija jau tapo tradicija, taigi, nors kasmet ją papildome naujomis, gyventojų dėmesį atkreipiančiomis, iniciatyvomis, pagrindiniai jos tikslai išlieka tie patys: paskatinti gyventojus gerti sveiką, sąlyčio su plastiku neturėjusį vandenį ir tausoti aplinką, kuri mus supa“, – pasakoja bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Bendrovės vadovas taip pat išduoda, jog šiais metais vandens kampanijai buvo pasirinkta Vilniaus gimtadienio tema, todėl dalis iniciatyvų taps savotišku sveikinimu miestui. Viena svarbiausių – šiuo metu remontuojamos Liepkalnio vandens saugyklos atvėrimas visuomenei.

„Vilniaus vandenys“ šiltuoju metų sezonu sostinės gyventojus ir miesto svečius ragina rinktis tvarius sprendimus ir atsigaivinti vandeniu ne tik inicijuodami tradicija tapusią kampaniją, bet, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, plėsdami viešose miesto vietose įrengtų lauko gertuvių tinklą. Šiuo metu Vilniuje yra įrengta 31 lauko gertuvė, o vasarai įsibėgėjant jų skaičių planuojama padidinti dar bent 5 naujomis lauko gertuvėmis.

Vilniuje vanduo yra tiekiamas iš požeminių gręžinių, kuriuose vanduo apsaugotas nuo išorinės, cheminės ir mikrobiologinės taršos. Požeminio vandens atsargomis gali pasigirti tik maža dalis pasaulio šalių. Siekiant užtikrinti tinkamą vandens kokybę bendrovė „Vilniaus vandenys“ nuosekliai vykdo įvairius vandens tyrimus. 2022 metais bendrovės vandens laboratorijoje iš viso buvo atlikti 22 494 tyrimai, o jai priklausančiose vandenvietėse tirti net 42 vandens kokybės rodikliai.

Informaciją, iš kurios bendrovės vandenvietės klientus pasiekia geriamasis vanduo bei kokie yra jo mikrobiologiniai, cheminiai ir jutiminiai parametrai galima rasti „Vilniaus vandenų“ internetinėje svetainėje.

Verslai ar vandentvarkos įmonės, norinčios prisijungti prie „Vilniaus vandenų“ kampanijos, skatinančios gerti vandenį iš čiaupo ir mažinti plastiko sunaudojimą, prisijungimo užklausą gali užpildyti kampanijos svetainėje ČIA.