Informacija apie šią savaitę nagrinėjamus socialinių išmokų prašymus

Klientai laukia šildymo kompensacijų

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Šią savaitę bus nagrinėjami būsto šildymo išlaidų kompensacijų prašymai, pateikti 2023-ųjų kovo 24–balandžio 30 d. Šiuo metu yra išnagrinėta 98 proc. visų šildymo sezono metu kompensacijoms pateiktų prašymų.

Šildymo sezonas baigėsi, tačiau kompensacijos už būsto šildymo paslaugas laukiantys vilniečiai jos nepraras. Gyventojams, kuriems priklauso teisė gauti kompensaciją, šilumos tiekėjas apskaičiuos ir ją pritaikys einamosiose mėnesio sąskaitose už visus paskirtus laikotarpius. Sąskaitas jau apmokėję vilniečiai einamosiose sąskaitose matys permoką, kuria bus dengiami ateities mokėjimai ar jų dalis.

Prašymų pateikimas

Pasibaigus šildymo sezonui galima teikti prašymus skirti būsto šildymo išlaidų kompensacijas už praeitus du mėnesius. Preliminarią kompensacijos sumą, jeigu būtų nustatyta teisė, galima apsiskaičiuoti pasinaudojus būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle.

Trūkstami dokumentai

Nagrinėjant gyventojų prašymus skirti būsto šildymo kompensaciją kiekviena situacija – pareiškėjo  pajamos, užimtumas, duomenys apie būstą ir kartu gyvenančius, gyvenamąja vietą deklaravusius bei į kompensaciją pretenduojančius asmenis – vertinama individualiai. Dažnu atveju iš registrų ir informacinių sistemų gaunamos informacijos nepakanka ir sprendimo priėmimui reikia papildomų duomenų. Su kompensacijų teikimo sąlygomis galima susipažinti paslaugos aprašyme.

Trūkstamus dokumentus galima atsiųsti elektroniniu paštu dokumentai@vilnius.lt arba palikti Socialinių išmokų skyriaus dokumentams skirtoje dėžėje Vilniaus miesto savivaldybės klientų aptarnavimo centre Konstitucijos pr. 3 (I a.).

Daugiau informacijos apie būsto šildymo išlaidų kompensacijas galite rasti Dažniausiai užduodamų klausimų potemėje „Būsto šildymo ir vandens kompensacijos“.