Tinkamas žaliųjų atliekų tvarkymas Vilniuje


Įsibėgėjant vasarai, sostinės gyventojams, tvarkant savo gyvenamąją aplinką, žaliąsias atliekas geriausia kompostuoti. Žaliųjų atliekų negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerį ar palikti šalia atliekų surinkimo konteinerių aikštelės, gyvenamųjų namų kiemuose ir jų prieigose.

Žaliosios atliekos – tai augalų lapai, nupjauta žolė, gėlės, vazonų žemė, šiaudai, šienas, ravėjimo atliekos, velėna, smulkios arba susmulkintos medžių ir krūmų šakos, medienos drožlės, kurios neturi būti užterštos kitomis priemaišomis (plastiko ir plastiko pakuočių, popieriaus, gyvulinės kilmės atliekomis, grunto, smėlio, akmenų ir pavojingomis atliekomis). Komunalinių atliekų tvarkymą nustato miesto Tarybos patvirtintos Taisyklės.

Žaliųjų atliekų deginimas žalingas

Vasarą, ypač individualiuose namuose gyvenantys gyventojai, žaliąsias atliekas linkę deginti. Tačiau deginimas  kelia pavojų ne tik patiems degintojams, jų turtui, bet ir aplinkiniams – esant stipriam vėjui, ugnis gali greitai išplisti ir tapti nevaldoma, taip sukeliant žalą gamtai (žūsta augalai, jų sėklos, sudygę daigai, vabzdžiai, driežai, ežiai, zuikiai, perintys paukščiai bei jų jaunikliai).

Pastebėjus deginamus laužus, žolę, gyventojai kviečiami informuoti viešosios tvarkos pareigūnus telefonu (8 5) 219 7948 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis įtvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu, kuriuo nustatyta, kad kai nėra galimybių žaliųjų atliekų kompostuoti ar kitaip panaudoti, leidžiama jas lauko sąlygomis deginti tik laikantis griežtų reikalavimų pagal įtvirtintus reikalavimus.

neteisėtą žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė: sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų; ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų. Vertinama ir aplinkai padaryta žala.

Šiuo metu numatyta, kad vien už žolės deginimo faktą yra nustatytas 100 eurų žalos dydis, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį.

Žaliųjų atliekų pristatymas į atliekų surinkimo aikšteles

Gyventojai, neturintys galimybės žaliųjų atliekų kompostuoti savo sklype, šias atliekas gali patys pristatyti į UAB „VAATC“ – didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles nurodytais adresais.

Daugiau informacijos apie žaliųjų atliekų priėmimo tvarką rasite UAB „VAATC“ interneto svetainėje. Iš gyventojo per metus nemokamai priimama 1 000 kg (arba 3 m3) žaliųjų atliekų.

Nuo šių metų balandžio žaliąsias atliekas gyventojai gali pristatyti ir į privačių asmenų aikštelę UAB „JUKNEVIČIAUS KOMPOSTAS“,  Liepkalnio 172, Vilnius.

Svarbu, jei žaliosios atliekos pristatomos lengvąja transporto priemone vieną kartą per savaitę – jos PRIIMAMOS NEMOKAMAI! Daugiau informacijos rasite adresu.

Savivaldybė  

Įmonė ir adresas

 

Kontaktai Darbo laikas
 

 

Elektrėnų r.

 

Šalčininkų r.

 

Širvintų r.

 

Švenčionių r.

 

Trakų r.

 

Vilniaus r.

 

UAB „VAATC“:

 

Obenių g., Elektrėnų sav.

 

Čiužakampio k., Šalčininkų r.

 

Šniponių k., Širvintų r.

 

Maleikėnų k., Pabradės sen.

 

Trakų g. 1B, Lentvario sen.

 

Pakryžės k., Vilniaus r.

www.atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis/

tel. 8 618 21040

 

tel. 8 615 81783

 

tel. 8 620 69013

 

tel. 8 620 35893

 

tel. 8 687 29596

 

tel. 8 680 13643

 

 

 

 

II-IV, 10-19 val.

III-V, 8-17 val.

VI, 9-15:30 val.

Pietų pertrauka: 12:00-12:30 val.

Poilsio dienos: I ir VII

 

UAB „VAATC” aikštelės nedirba šventinėmis dienomis, o prieššventinę dieną dirba valanda trumpiau.

 

Vilniaus m. UAB „Juknevičiaus kompostas“

Liepkalnio g. 172, Vilnius

https://kompostas.lt/lt/content/10-zaliuju-atlieku-priemimas

Tel. 8 5 215 215

I–V, 8:00-17:00 val., pietų pertrauka: 12-13 val.