„Vilnius UNESCO literatūros miestas“ kviečia jaunimą į rašymo stovyklą

„Vilnius, UNESCO literatūros miestas“ kviečia vyresniųjų klasių moksleivius pasinaudoti išskirtine proga ir tapti knygos bendraautoriais. Liepos 17–21 d. Vilniaus literatų namuose vyks dienos stovykla rašyti mėgstančiam 8–12 kl. jaunimui. Jos metu sužinosite, ką reiškia būti rašytoju ir bendraautoriumi, sudaryti ir išleisti knygą.

Kodėl kuriant knygą vieno žmogaus neužtenka? Ką veikia redaktorius (-ė), nuo ko atsispiria knygos dizaineris (-ė) ir maketuotojas (-a), kokį darbą atlieka leidėjas (-a)? Kaip knyga prasideda, koks galėtų būti pirmas sakinys? Kaip į knygą sutalpinti įdomiausias savo mintis? Kaip ją pristatyti būsimiesiems skaitytojams? Šioje trumpoje stovykloje turėsite galimybę užduoti visus jums kylančius klausimus apie tekstus ir knygas bei kartu su mentoriais rasti geriausius atsakymus.

Iki birželio 23 d. laukiame jūsų teksto pasirinkta tema (apimtis – iki 5 000 spaudos ženklų). Visus juos perskaitę, stovyklos mentoriai atrinks 12 jaunuolių, su kuriais dirbs liepos 17–21 d. Vilniaus literatų namuose. Dienos stovykloje gali dalyvauti ne tik Vilniaus moksleiviai – taigi, jeigu planuojate atostogas praleisti Vilniuje, siųskite savo tekstą atrankai (apgyvendinimas Vilniuje nesuteikiamas). Ši liepos savaitė bus skirta ne tik naujiems įgūdžiams išmokti, bet ir sugalvoti knygos temai. Vėliau vyks savarankiškas darbas, kurio metu visada galėsite pasikonsultuoti su jus kuruojančiu mentoriumi.

Projekto „Būk autorius“ tikslas – atskleisti vyresniojo mokyklinio amžiaus jaunimui, ką reiškia būti autoriumi, kas yra autoriaus teisės ir autorinis darbas, koks sudėtingas procesas yra sukurti knygą, kiek daug žmonių prisideda prie knygos išleidimo ir jos gyvavimo, taip pat paskatinti dalyvius ateityje rinktis knygų leidybai reikalingas specialybes.

Stovyklos mentoriai – leidėja, leidyklos „Lapas“ įkūrėja Ūla Ambrasaitė, rašytojas Rimantas Kmita, poetas, vertėjas Donatas Petrošius, poetas, žurnalo „Metai“ vyr. redaktorius Antanas Šimkus, rašytoja, dailininkė, įvairių skaitymo skatinimo projektų iniciatorė Kotryna Zylė.

Jūsų sukurta knyga bus išleista ir pristatyta ne tik jūsų mokykloje, bet ir 2024 m. Vilniaus knygų mugėje. Tekstų laukiame iki birželio 23 d. el. paštu: marija@vilniusliterature.lt.