Himną pasaulyje giedosime triumfuodami: atskleisti pirmieji šių metų „Tautiškos giesmės“ leitmotyvai

Tautiškos giesmės giedojimas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Artėja liepos 6-oji, kai 21:00 vietos laiku lietuviai visame pasaulyje tradiciškai apsijungs kelioms minutėms ir giedos „Tautišką giesmę“. Iniciatyvą šiemet lydės triumfo tematika – Vilniuje vyks triumfo eisena, o Lietuvos žmonės visame pasaulyje kviečiami prisiminti ir švęsti savo asmenines pergales.

„Kiekvienos šalies himnas pirmiausiai yra pergalės daina. Taigi himno giedojimas yra proga kiekvienam iš mūsų prisiminti ir įsivardinti savo asmeninius pasiekimus, sėkmes, kurios yra tarsi mūsų gyvenimo triumfo arkos. Nesvarbu – mažos ar didelės – jos jungiasi į bendrą Lietuvos pergalės pasakojimą ir išvirsta į vieningą himno giedojimą,“ – šių metų kampanijos kūrybinę idėją pasakoja iniciatyvos vadovas Raimundas Daubaras.

„Kiekvienas mes turime savo triumfo arką. Triumfuokime ir giedokime,“ – su tokiu šūkiu organizatoriai kviečia tautiečius giedoti ir dalintis savo asmeninėmis triumfo akimirkomis socialiniuose tinkluose su grotažyme #manotriumfas.

„Kažkam gal tai bus įveikti kilometrai dviračiu, iš naujo atrastas hobis ar sėkmingas verslo sandoris. Atrasti, kad būtent šios akimirkos yra mūsų stiprybės šaltinis, šiuo laikmečiu ypatingai svarbu,“ – sakė R.Daubaras.

Vilniuje – iškilminga triumfo eisena ir koncertas

Šių metų himno giedojimo epicentru taps 700 metų jubiliejų švenčiantis Vilnius, kur netrukus įvyks ir kitas mūsų šaliai svarbus įvykis – NATO gynybos aljanso viršūnių suvažiavimas.

Liepos 6-ąją nuo sostinės Aušros vartų iki Valdovų rūmų vyks iškilminga triumfo eisena, kurią tiesiogiai transliuos LRT televizija. Eisena drieksis per Vilnių tuo pačiu keliu, kuriuo į amžinąją Lietuvos sostinę iškilmingai įžengdavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai ir karo vadai, miestui ir tautai pranešdami apie pasiektas pergales. Tiesa, šįkart eisenoje žygiuos Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinių dalinių atstovai, lydimi spalvingų istorinių kostiumų, orkestro ir net Geležinio Vilko.

„Vilniaus, kaip amžinosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės, šventimo ceremonialu siekiame nutiesti tiltus tarp senosios Lietuvos istorijos ir modernios Lietuvos. Sostinės klestėjimas yra visos Lietuvos žmonių bendro veikimo vaisius. Taigi kai triumfuoja Vilnius, triumfuoja visa Lietuva,“ – apie triumfo eisenos užmanymą pasakojo jo autorė Dr. Ramunė Šmilgelskytė-Stukienė.

Eisenoje iki Katedros aikštės įžygiuotuvių dalyvius pasitiks ir sveikins tradicinių religinių bendruomenių atstovai, Vilniaus miesto vadovai, Lietuvos akademinės bendruomenės atstovai, o prie Valdovų rūmų stovės didžiulė, moderni Triumfo arka, kurioje išvysime Lietuvos istoriją, prisiminsime Triumfo žygius ir svarbiausias istorines asmenybes.

Perėjusi Triumfo arką, eisena įsilies į šventinį koncertą Katedros aikštėje, iš kur ir bus paduotas tonas „Tautiškos giesmės“ giedojimui visame pasaulyje.

Lietuvos tūkstantmečio proga gimusi tradicija sukūrė „Tautiškos giesmės“ dieną

„Tautiška giesmė“ pasaulyje šiemet jau skambės penkioliktą kartą. Kur begyventų ar besisvečiuotų, lietuviai visame pasaulyje švenčia Valstybės dieną, susiburia ir kartu sugieda Lietuvos himną. „Tautiškos giesmės“ giedojimas visiems kartu tapo pagrindine Valstybės dienos šventimo forma.

Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu.

Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių, žiniasklaidos kanalų, verslo ir visuomeninių organizacijų bei pilietiškų žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O nuo 2019 m. LR Seimo sprendimu liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

Vietas, kuriose lietuviai šiemet rinksis giedoti himną Lietuvoje ir užsienyje, iniciatyvos koordinatoriai kviečia skelbti oficialiame „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ renginyje „Facebook“ arba atsiųsti adresu ieva(eta)tautiskagiesme.lt.