Nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ – netikėtas Jessicos Shy ir Lemon Joy duetas 

Liepos 25 dieną Vilniuje nuskambės šventinis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Festivalio metu Vingio parkas taps unikalia muzikos arena, kurioje lauks klasikinės muzikos koncertas su ryškiausiais šalies solistais, sužibės vienas ryškiausių Europos šiuolaikinės muzikos atlikėjų, o taip pat džiugins populiariosios muzikos dainininkų netikėti duetai. Vienas jų – atlikėjos Jessicos Shy ir grupės Lemon Joy pasirodymas.

Pro langą matomi parko vaizdai įkvėpė kūrybai

Savo vaikystę praleidusi Birštone, o sulaukusi pilnametystės išvykusi mokytis į Londoną, populiari muzikos atlikėja Džesika Šyvokaitė – scenoje geriau žinoma kaip Jessica Shy, po 5 metų gyvenimo ir studijų Londone sakosi supratusi, jog Vilnius yra vienintelis miestas į kurį norisi grįžti.

„Vilnius man tarsi sumažinta Europos didmiesčio versija, o pirmasis rajonas, kuriame apsigyvenau vos čia atvykusi, buvo Markučiai. Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę prisijaukinti ir pažinti šį rajoną dar prieš jo konversiją. Be to, mano pirmuose namuose filmavome ir mano dainos „Stadionai“ klipo ištraukas, o pro langą matomi Pavilnių regioninio parko vaizdai, buvo didelis įkvėpimas tuometinei mano kūrybai“, – su šypsena prisimena atlikėja ir dainų autorė.

Netikėtas duetas

Šiuo metu aktyviai savo didžiausiam vasaros koncertui Klaipėdoje besiruošianti Jessica Shy prisipažįsta, jog Vingio parke laukiantis „Jaunas kaip Vilnius“ koncerto pasirodymas ir duetas su Lemon Joy yra netikėta, bet labai laukiama kolaboracija.

„Daina, kurią atliksime lydėjo mane dar paauglystėje. Be to, didžioji dauguma mano klausytojų yra būtent iš Vilniaus, tad koncertų Vilniuje laukiu bene labiausiai. Čia įvyko ir mano pirmasis solinis koncertas su gyvo garso grupe klube „Tamsta“, nuo jo ir prasidėjo mano kaip atlikėjos karjera. Vilniuje taip pat gyvena daug mano draugų ir pažįstamų, todėl koncertų metų jaučiuosi jaukiai lyg dainuočiau savo artimiausiems“, – su nekantrumu apie artėjantį pasirodymą kalba atlikėja.

Jessica taip pat priduria, jog bus labai smagu koncertuoti Vingio parke, nes tai jos mėgstama laisvalaikio praleidimo ir ilgų pasivaikščiojimų vieta: „Tai artimiausias parkas prie mano dabartinių namų, į kurį dažnai užsukame su mano augintiniu – airių terjeru Seniu paskaityti knygą ar pavažinėti riedlente.“

Lietuvos sostinei ir jos gyventojams 700 metų jubiliejaus proga klausytojų itin mėgstama atlikėja linki dar daugiau galimybių ir liepos 25 dieną kviečia būtinai atvykti į Vingio parką – kartu su visais vilniečiais bei miesto svečiais švęsti gimtadienio bei pasiklausyti jos ir grupės Lemon Joy dueto bei kitų atlikėjų pasirodymų.

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai Vingio parke bus atverti 17 val. Visoje teritorijoje veiks įvairios veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, maisto zonos bei edukacijos. Visi festivalio koncertai bus nemokami ir atviri visiems. Festivalis prasidės ypatingu reginiu – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Edgaru Montvydu, Kostu Smoriginu, Ieva Prudnikovaite ir Aušrine Stundyte koncertu. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

Antroje festivalio dalyje prasidės Lietuvos atlikėjų duetų vakaras. Čia pasirodys daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių, kurie specialiai šiam renginiui bus sujungti į duetus: Monika Liu su Benu Aleksandravičiumi (ba.), Jessica Shy su Lemon Joy ir kt. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Vakaro kulminacija taps populiaraus užsienio atlikėjo koncertas.

Daugiau apie festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ galite skaityti čia: www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius Pilna festivalio programa bus paskelbta netrukus.

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2023 metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų. Jį inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė ir kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“.